Іграшка в солодощах: черкаські експерти радять, як обрати безпечний подарунковий набір для дитини

12 грудня 2021, 23:17

Виробники часто пропонують для реалізації різноманітні солодощі, у пакування яких входять дитячі іграшки. Про певні нюанси такого «міксу» іграшки та солодощів, на які мають зважати батьки при виборі подарунка до свята, розповіли спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Однією з негативних сторін цих іграшок є те, що вони маленького розміру та складаються з дрібних деталей. Тому необхідно спостерігати за дитиною і не залишати її без нагляду з іграшкою, адже дрібні деталі легко від'єднуються від іграшки, що у свою чергу може призвести до механічної асфіксії у малюка.

Батьки мають звертати увагу на маркування харчових продуктів, до складу яких входить іграшка.

Виробник зі свого боку повинен наносити на продукцію чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження. Попередженням повинні передувати слова “Увага” або “Попередження”. Іграшки, що розміщені в харчових продуктах або поєднані з ними, повинні містити попередження: “Усередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи”.

Попередження, які впливають на рішення щодо придбання іграшки, зокрема ті, що визначають мінімальний та максимальний вік користувачів, та інші попередження повинні зазначатися на споживчій упаковці або бути чітко видимі в інший спосіб для споживача перед купівлею, в тому числі у разі, коли купівля здійснюється шляхом електронної торгівлі.

Виробник шляхом нанесення Знака відповідності технічним регламентам ним самим або його уповноваженим представником вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність продукції усім вимогам, визначеним у відповідних технічних регламентах.

Нанесення на продукцію інших маркувань, знаків або написів, які можуть вводити в оману третіх осіб щодо значення чи форми знака відповідності технічним регламентам, забороняється. Будь-яке інше маркування може бути нанесене на продукцію за умови, що це не вплине негативно на видимість, розбірливість та значення знака відповідності технічним регламентам.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору