Черкаські депутати і мер отримали доручення від виборців

28 листопада 2015, 18:00

Черкаська_мерія

Під час першої сесії 8 скликання Черкаської міської ради активісти розповсюдили доручення виборців для депутатів та міського голови.

Програму доручення в Черкасах напрацьовували півтора місяця представниками неурядових організацій, проводилися обговорення та консультації з громадянами. Затвердили зміст документу напередодні на Форумі підтримки громадських ініціатив. Доручення оформлене в вигляді меморандуму, який запропонували депутатам та міському голові до підписання.

У меморандумі передбачена діяльність по  5 напрямках:

  • Місто сталого розвитку.
  • Місто комфортне для велосипедистів.
  • Прозоре та підзвітне місто громаді.
  • Енергоефективне місто.
  • Місто, яке працює для громади.

Також передбачене зобов’язання залучати представників громадськості до обговорення та прийняття рішень щодо кожного пункту меморандуму.

Експерт Всеукраїнської ініціативи «Активна громада», Сергій Слинько, пояснює, що подібні меморандуми запропоновані депутатам у багатьох міста України:

«Ця ініціатива – певний тест для депутатів та міського голови наскільки вони готові працювати для громади. Всі пункти меморандуму широко обговорюються багато років в Черкасах, на них спекулювали політики, обговорювали громадяни. Тому підписання меморандуму – питання відповідальності нових депутатів та міського голови перед громадою.»

Депутати та міський голова обіцяли вивчити зміст документу і потім розглянути можливість підписання. Представники «активної громади» прийдуть на наступну сесію, щоб дізнатися хто ж з депутатів готовий підтримувати ініціативу громади та збираються отримати підписані меморандуми.

Зміст меморандумів доступний тут: http://bit.ly/memoran.

Всіх підписантів можна буде відслідкувати тут: http://bit.ly/memorandum_ck

Поділитись

Коментарі

Вгору