Ви їдете з родиною, посеред поля вас зупиняє ДАІ, заявляє, що ви винні грошей, забирає автомобіль і викидає вас на вулицю. За такою схемою Державтоінспекція почала працювати з січня 2012-го року, коли прем'єр-міністр Микола Азаров, своєю постановою, незаконно наділив працівників ДАІ правом затримувати транспортні засоби, які оголосила в розшук виконавча служба.
Про це йдеться на сайті видання "Дорожній контроль".
Один з таких прикладів, "Дорожній контроль" нещодавно записав на Посту ДПС "Золотоноша" Черкаської області. ДАІшники зупинили водія за те, що на його автомобіль накладено арешт за борг у 1000 гривень. Інспектор І.Віріщак заявив, що автомобіль затримується на штрафмайданчик. Сам водій прямував з Кіровоградської області до Києва. Журналісти "ДК" втрутилися в ситуацію і не дали ДАІшникам забрати машину. Водій успішно доїхав до Києва. Як все відбувалося, дивіться у сюжеті.
По даній ситуації - працівники ДАІ зробили цілий ряд порушень. По-перше, навіть якщо слідувати постановою КМУ № 1102, то автомобіль затримується на штрафмайданчик тільки, якщо він знаходиться в розшуку, а не просто в арешті. За словами ж інспектора Віріщака - машина була тільки в арешті, але без розшуку. По-друге, навіть якщо транспортний засіб і затримується, то він може бути доставлений на штрафмайданчик виключно за допомогою евакуатора, але ніяк не своїм ходом.
Далі - пункт постанови КМУ № 1102, який був доданий Азаровим на початку 2012-го року про те, що "у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук, уповноважена особа ДАІ тимчасово затримує такий транспортний засіб та доставляє на спеціальний майданчик", є незаконним, оскільки Кабінет міністрів не може наділяти міліцію новими повноваженнями, які не прописані законом.
Згідно ст.19 Конституції України "органи державної влади їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". Так от, жодним законом України не передбачено право працівника ДАІ доставляти транспортний засіб на штрафмайданчик в порядку виконавчого провадження. Такі повноваження ДАІ може прописати виключно Верховна рада.
Оскільки, за часів Януковича, виконання законів не було обов'язковим, Азаров одноосібно дав таке право інспекторам ДАІ. У результаті - це спричинило за собою десятки тисяч незаконно затриманих автомобілів і сотні сюжетів про свавілля Державтоінспекції. А мета цього була така - затягнути якомога більше машин на приватні штрафмайданчики, які і були відразу ж створені міністром МВС Віталієм Захарченком по всій країні.
Дехто може запитати, "а як же тоді вибивати гроші з боржників?» А відповідь на це запитання проста - відповідно до Закону України "Про виконавче провадження", виконавець спочатку повинен переконатися, чи є у боржника готівкові гроші або рахунок в банку, чи можна щось описати і продати з його особистих речей, які знаходяться в квартирі. А якщо всього цього немає, вже тоді розшукувати і продавати, в тому числі, і автомобіль.
Однак, у Державній виконавчій службі такими речами ніхто не заморочується. Навіть за борг у 10 гривень, відразу кидають у розшук автомобіль. А працівникам ДАІ це тільки й треба - можна загнати машину на приватний штрафмайданчик за 150 грн/добу і добре з цього отримати грошей. Тому, інспектори ДАІ з таким завзяттям і затримують машини, прикриваючись благородною метою "наповнення бюджету". І ця корупційна схема, створена Азаровим і Захарченко, успішно працює і по сьогоднішній день.
Вы поломались заграницей? Нужен ремонт авто? Материалы для авторемонта QUICKLINE@ PPG в Екатеринбурге - быстро, качественно, надежно!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram