Проєкт «Бібліотечне турне «Читаємо, навчаємо», який розробили працівники Черкаської обласної бібліотеки для дітей, потрапив у десятку переможців мистецького конкурсу від Українського інституту книги. Заклад отримав грант від держави на його реалізацію.
Основне завдання проєкту - через ігрові форми популяризувати читання книг серед дітей. Бібліотекарі зроблять чотири виїзди у громади (Монастирищенську, Шполянську, Драбівську, Чигиринську) і проведуть цікаві заняття в межах літературно-ігрової програми «Синьо-жовті книжкові розваги» – інтерактивний захід на основі квестових технологій, що популяризує творчість сучасних українських письменників. Йдеться про популярні твори В. Нестайка, В. Рутківського, Д. Корній.
Для бібліотекарів громади проведуть методичну майстерню, де покажуть, як через ігрові форми й нові формати популяризувати для дітей любов до читання.
Зрештою фахівці книгозбірні вже розпочали своє “бібліотурне”. Так, 13 вересня відвідали Монастирищенську публічну бібліотеку. Учасниками заходів стали близько 50 дітей і 30 бібліотекарів.
Літературно-ігрова програма складалася з кількох етапів. Спочатку юні читачі мали пройти квест за мотивами книги Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», що відбувся в парку.
На виході з парку на дітлахів чекала книжкова виставка, фотозона й невелика гра за мотивами історично-фентезійного твору Володимира Рутківського «Сторожова застава».
Найменші читачі взяли участь у літературній грі за серією книг Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в Лісовій школі».
Для фахівців публічних бібліотек Монастирищенської територіальної громади презентували огляд найуспішніших заходів Черкаської обласної бібліотеки для дітей та онлайн-продуктів для віддалених користувачів. Також для них провели майстер-клас зі створення віртуальних книжкових виставок й інтерактивних плакатів на платформі Genial.ly.
Вже 21 вересня “бібліотурне” працюватиме у Шполі.
- Черкаська обласна бібліотека для дітей є методичним центром для бібліотек області, які надають свої послуги дітям. Наші працівники напрацювали значний досвід залучення дітей до читання через проведення ігрових та інтерактивних заходів. Їхня ефективність зростає саме під час живого спілкування, виїздів у громади області та навчання бібліотекарів безпосередньо на місцях. Тому ми взяли участь у конкурсі культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію і проведення заходів з промоції читання від Українського інституту книги. І проєкт «Бібліотечне турне «Читаємо, навчаємо» став одним із переможців цього конкурсу. Тому наше дійство стало можливим завдяки підтримці Українського інституту книги за кошти державного бюджету України, - підсумувала авторка проєкту, завідувачка науково-методичного відділу бібліотеки Алла Зимовець.
За інформацією пресслужби Черкаської облради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram