Черкаські актори вийшли страйкувати через заборгованість по зарплаті

13 лютого 2014, 15:04

Шість акторів Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка сьогодні, 13 лютого, вийшли на Соборну площу, щоб долучитися до першого всеукраїнського попереджувального страйку. Причиною цього стало чергове затримання заробітної плати, яку працівникам драмтеатру не виплачують вже протягом тижня.

Про це під час страйку присутнім повідомив актор театру Олександр Гуменний.

- Театр Шевченка не стоїть осторонь від тих подій, що сьогодні відбуваються в країні. Вже протягом 7 днів ми не отримуємо другу половину коштів за січень. Такі затримки розпочалися ще з січня минулого року. Зазвичай, заробітну плату працівникам театру затримували на два-три дні. У вересні ж ми чекали на неї більше двох тижнів. Тоді колектив був змушений зупинити виставу "Назар Стодоля" та звернутися до громади із відповідним зверненням. Наразі ситуація повторюється, - зазначив Олександр Гуменний.

За його словами, зараз усе йде до того, що актори будуть змушені вдатися до схожих дій.

- Я не знаю, чи будемо ми це повторювати, але зараз усе йде до цього. Ми вирішили ще тиждень дати в колективі одне одному на роздуми. У нас невеликий колектив, усього 150 осіб (це з технічним персоналом), акторів же близько 40 осіб. Але навіть на цих людей не можуть знайти ці нещасні гроші. Багато в кого є кредити в банках, коли приходить час платити, то немає з чого, бо зарплати затримуються. Я особисто позавчора пішов у бухгалтерію, випросив 200 гривень, тому що мені немає чим заплатити за садочок 4-річній дитині. Така сама ситуація наразі і в Ляльковому театрі, - запевнив актор.

Затримку заробітної плати працівникам драмтеатру аргументують не проведенням коштів Казначейством. І хоча керівництво театрів і звертається до обласної влади з відповідними листами, на думку Олександра, ці дії є марними.

- Я знаю, що керівництво наших театрів робить усе можливе, щоб ми отримали зарплату. Зокрема, вони звертаються з відповідними листами до обласної влади. Але ж звертатися марно, поки не буде наведено лад у Києві, в тій владі, поки там нарешті не прийдуть до якогось консенсусу. А він може бути тільки один: влада має бути від народу і для народу, - висловив свою позицію актор.

На запитання журналіста, чи не боїться він втратити роботу через участь у страйку, Олександр Гуменний зазначив, що не знає, у кого може піднятися рука на такі дії.

- Наразі я в складній життєвій ситуації. Я розлучився із дружиною, тепер такий собі чоловік-одинак. Дитина після розлучення залишилася зі мною, тому я не знаю, у кого може піднятися рука, щоб мене звільнити. Хоча в цій країні такі дії вже нікого не здивують, - сказав актор.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору