Черкаські аграрії розповіли, наскільки подорожчала цьогорічна посівна (відео)

25 квітня 2015, 19:59

47180_1

Весняно-польові роботи влетять аграріям Черкащини у копійку. Цьогорічна посівна, підрахували експерти, здорожчає щонайменше на 800 мільйонів гривень. Виною всьому – валютна лихоманка. Через неї пальне, міндобрива та засоби захисту рослин стрибнули в ціні чи не втричі, - підрахували журналісти "Вікки".

На полях Черкащини кипить робота. Аграрії одного з сільськогосподарських товариств Чорнобаївщини вже висадили у землю соняшник. Тепер засівають поля кукурудзою. Весняно-польові роботи неабияк влітають у копійку, кажуть агрономи. Тому економлять, як можуть.

- Це наша основна культура – 3 800 га сіємо кукурудзу. В зв’язку із тим, що така складна ситуація в країні – цього року плануємо висівати більше своїх вітчизняних сортів "Подільський". Раніше практично все насіння кукурудзи висівали іноземними селекціями "Монсанта", - каже агроном Володимир Тельцов

Суцільна екнономія – через валютну лихоманку. Пальне здорожчало втричі. Підскочили у кілька разів ціни і на міндобрива, і на засоби захисту рослин.

- Вартість дизельного палива, посівного матеріалу зросла". "Тому ми відчуваємо дефіцит коштів, щоб закупити матеріали. За нашими підрахунками вартість посівної збільшиться на 70 % точно, - представник аграрного підприємства Олександр Хижняк. 

За підрахунками департаменту агропромислового розвитку області, цьогорічна посівна подорожчала на 800 мільйонів гривень. І це при тому, що працювати на землі сільгосппідприємства будуть переважно на старій техніці. Та земля, говорять, не "гулятиме". Черкащина буде з врожаями – переконані у профільному департаменті. Щоправда вже зараз там прогнозують зростання собівартості зерна. Принаймні пшениці. А відтак восени слід очікувати подорожчання хліба.

Поділитись

Коментарі

Вгору