Днями очільниця Черкаського книжкового фестивалю, доцент кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмила Фіть представляла черкаську інтелігенцію на Запорізькій книжковій толоці — 2017.
Толока, на думку культурної еліти, відразу з дебюту за значенням і за масштабом увійшла в трійку літературних подій країни. Що є свідченням справжної децентралізації культурного життя. Саме про культурний менеджмент та перспективи децентралізації йшлося на панельній дискусії, у якій разом із директоркою Українського інституту книги Тетяною Терен, директором Запорізької книжкової толоки Ігорем Гармашем та директоркою Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Lutsk Ельвірою Яцутою взяла участь і Людмила Фіть. Дискусія організована Українським інститутом книги та Центром мистецтв «Арт-Простір».
У суспільстві традиційно склався стереотип, що потужні культурні події відбуваються у великих містах. Але практика показує, що це не так. Тому фундатори найзначиміших регіональних книжкових фестивалів ділилися своїм досвідом організації та проведення культурних подій, домовлялися про співпрацю та будували плани на майбутнє. Залишається актуальним і болісним питання фінансування таких заходів у невеликих містах. Хотілося б отримувати від влади більш суттєву підтримку. Усе ж таки це події, які впливають на формування культурної нації.
— Фестиваль відбувся, якщо запалив на літературному небосхилі нові зірки серед місцевих авторів, — переконана Людмила Фіть. — У Черкасах такими зірками стали випускники Черкаського національного. Це журналіст Назарій Вівчарик із книгою «П’ятеро як один». А також громадська активістка та журналістка Юлія Фомічова, якій фестиваль допоміг розкрити письменницький талант. Її блогом зацікавився під час перебування у Черкасах директор видавництва «Академія» Василь Теремко. Я їх познайомила і в результаті цього знайомства у збірці «Любов така», яка вийшла друком нещодавно, було опубліковано і повість Юлії. До речі, авторка планує продовжувати писати. Упевнена, що фестиваль у Черкасах потрібно проводити. Це саме той захід, який культурно змінює місто. Я в цьому ще раз пересвідчилася, поспілкувавшись із колегами на Толоці.
Наразі вже ведеться робота з підготовки ІІ Черкаського книжкового фестивалю у 2018 році. Організатори планують запросити закордонних гостей, провести конкурс ілюстраторів та художників і ще масу цікавих речей. Проект фестивалю подано під № 106 на Громадський бюджет. Тож у всіх небайдужих до культурного життя міста є можливість до 14 листопада віддати свій голос за цю мистецьку подію.
За повідомленням Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram