Черкаська ТЕЦ обіцяє добре гріти містян взимку

18 листопада 2014, 13:42

unnamed

Черкаська ТЕЦ готова безперебійно забезпечувати місто теплом, а запасів вугілля точно вистачить на весь опалювальний сезон. Так запевняє керівництво ТЕЦ, а вчора і депутати Черкаської міської ради самостійно в цьому пересвідчилися.

У розпал опалювального сезону міські депутати разом із секретарем міськради Олександром Радуцьким навідалися до Черкаської ТЕЦ. Це чи не єдиний візит народних обранців до теплового підприємства за всю його історію.

Директор відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» Володимир Бондаренко показав депутатам увесь цикл виробництва. Він зазначив, що нині ТЕЦ працює в основному на вугіллі і лише частково  на газу.

unnamed (9)

- Був період, коли ми повністю працювали на газу, але тоді він був значно дешевшим. Нині ж на газу працюємо на двадцять відсотків. І додам, що це український газ. Вугілля ж на складі маємо понад 100 тисяч тонн при місячній потребі близько 35 тисяч тонн. Тобто на три місяці запасу точно достатньо, крім того, вугілля продовжує стабільно надходити на склад, - зазначив Володимир Бондаренко. - Тож Черкаси не замерзнуть.

Також депутатам розповіли, що на підприємстві проводять реконструкції топки котлів, що дозволяє змінювати їхнє навантаження. Загалом на ТЕЦ дев’ять енергетичних котлів (чотири першої черги та п’ять - другої).

unnamed (5)

Під час екскурсії говорили також і про інвестиційний напрям роботи підприємства. Мова йшла про те, що ТЕЦ самостійно береться ремонтувати та модернізувати теплові мережі міста за рахунок сплачених населенням коштів.  Ця інвестиційна складова включена до тарифу.

- Ми й так щороку власним коштом проводили такі ремонтні роботи. А сьогодні держава, так би мовити, узаконює нам цей процес, вносячи інвестиційну складову у тариф, - роз’яснила голова правління ПАТ «Черкаське хімволокно» Наталія Бажанова.

unnamed (10)

Депутат міськради Андрій Більда зазначає, що на ТЕЦ це його перший візит.

-  У жителів Черкас часто виникають питання щодо зростання тарифів. Сьогодні ми отримали відповіді на частину цих питань. З одного боку споживачі стали платити за тепло більше, але з іншого – тепер відбуватиметься модернізація теплових мереж, що призведе до зниження собівартості виробництва теплової енергії в майбутньому, - говорить Андрій Більда. -  Ми зрозуміли, як відбувається виробництво теплової енергії і, найголовніше – ми зрозуміли економічні механізми сплати за тепло населенням. Важливо, що цей процес стає прозорим.

10818663_988438474516482_1434564735_n

 

Цікавили деяких депутатів не лише енергетичні потужності підприємства, а його форма власності. Зокрема, секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький переконаний, що Черкаську ТЕЦ вже давно час об’єднати із комунальним підприємством «Теплокомуненерго».

unnamed (1)

- Яка різниця приватна це власність, чи комунальна, в будь-якому випадку ми керуємося державним регулятором. Саме держава встановлює нам тарифи, контролює наші доходи і витрати.  Отже доход громади від форми власності ніяк не залежить. Черкаським родинам теж байдуже яка форма власності у підприємства – їм головне, щоб у квартирах було тепло. Черкаська ТЕЦ тепло і гарячу воду дає стабільно. Черкаси – одне з небагатьох міст України, де протягом усього року є гаряча вода. І в цьому велика заслуга саме працівників нашого підприємства, - прокоментувала ідею об’єднання Наталія Бажанова

unnamed (6)

Наприкінці екскурсії депутати відзначили, що такі їхні візити на життєво важливі для міста підприємства мають стати традиційними. За словами депутата Юрія Гончарова, наступним вони проінспектують КП «Теплокомуненерго».

unnamed (7)

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору