Черкаська поліція показала оновлений “безпечний” ізолятор тимчасового тримання

16 березня 2023, 21:11

Черкаські правоохоронці показали, який має вигляд оновлений ізолятор тимчасового тримання. З метою поліпшення умов праці та тримання затриманих осіб в ІТТ відновили всі комунікації, а також встановили сучасні системи відеоспостереження, які поєднані з інформаційною підсистемою “Custody Records”.

Система Custody Records передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими. Така система захищає затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечує самих правоохоронців від безпідставних звинувачень.

Система починає фіксувати затриманого ще в момент його в'їзду на територію ізолятора. Перша відеокамера розміщена на вході. Спочатку затриманого реєструють у журналі в оперативного чергового, потім — в інспектора з прав людини вже в електронній формі. Ведення електронної бази значно знижує ризик маніпуляцій даними.

Під час первинного опитування до електронної анкети інспектор вносить усю необхідну інформацію про затриману особу. Завдання інспектора — перевірити, чи всі права були дотримані. Спектр питань різноманітний. У разі виявлення порушення прав затриманого, інспектор має не тільки на це відреагувати, а й забезпечити їхнє дотримання.

Далі отримана інформація надходить до єдиної бази. Дистанційний доступ до всіх відеокамер будь-якого ІТТ має Управління забезпечення прав людини при Національній поліції. Перевага цієї системи в тому, що ці дані не сховаєш.

Система відеоспостереження фіксує усі приміщення ІТТ, за винятком санвузлів у камерах затриманих. Запис того, що відбувається, триває цілодобово. Відеозаписи в базі даних зберігаються 30 днів. У разі виникнення конфліктної ситуації, сторона захисту зможе отримати необхідний відеозапис.

У приміщенні облаштовані кабінети для проведення слідчих дій, побачень з адвокатами. Належні умови створені й для особового складу, який несе службу у цілодобовому режимі. Для правоохоронців облаштували зручну чергову частину, робочі кабінети та кімнату відпочинку.

Нагадаємо, 25 січня, відбулося відкриття оновленого ізолятора тимчасового тримання № 1 Головного управління Національної поліції в Черкаській області після проведення капітального ремонту, який відповідає усім європейським стандартам та вимогам й дозволяє на належному рівні забезпечувати права затриманих.

За інформацією пресслужби поліції Черкащини

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору