Черкаська міська рада може змінити правила обрання виконкому

11 лютого 2016, 11:56

І двох місяців не пройшло, як Черкаська міська рада затвердила новий Регламент своєї роботи. І ось назріли перші зміни. Депутатам пропонується приймати рішення про склад виконкому не щодо кожної кандидатури окремо, а списком.

Про це інформує сайт "Твій місцевий депутат".

Наразі процедура сформульована таким чином: "Рада приймає рішення щодо кожної кандидатури окремо. Якщо запропонована Міським головою кандидатура (кандидатури) до складу виконавчого комітету не отримала підтримки необхідної більшості депутатів, Міський голова представляє Раді іншу кандидатуру".

Зміни, які пропонуються внести до регламенту передбачатимуть, що "Рада приймає рішення щодо кожної кандидатури окремо або списком". Залишена можливість "окремо" очевидно прикриває більш реальну і звичну опцію "списком".

Офіціна мотивація, озвучена в поясненні до проекту рішення: усунути обмеження відносно права міського голови вносити пропозиції по персональному складу виконавчого комітету, встановлені депутатами і гарантувати міському голові право пропозиції по персональному складу виконавчого комітету без будь-якого застереження щодо можливих кандидатур до складу виконкому.

А неофіційна? Можна лише зробити припущення, що міський голова хоче уникнути обговорення кандидатур до складу виконкому, який виноситиметься на сесію Черкаської міської ради. З однієї сторони, процес затвердження складу виконкому може прискоритися і не потонути в неуникнених дебатах з приводу окремих персоналій. З іншої сторони, ми можемо побачити своєрідний шантаж депутатського корпусу: хочете, щоб пройшли прийнятні для вас кандидатури, голосуйте за всіх, навіть, якщо вони вам не подобаються.

Коментарі

Вгору