Черкаська КВУ провела серію прес-сніданків для журналістів, на тему судової реформи в Україні

26 липня 2018, 18:39

Заходи відбулись в рамках проекту “Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях”, який реалізовує ВГО “Комітет виборців України”, в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя”.  

Модерували прес-сніданки Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації КВУ та Алла Юрковська юрист і керівник проектів ЧОО КВУ. Заходи проводились упродовж червня-липня для представників судової адміністрації, журналістів місцевих ЗМІ і активістів, які цікавляться темою судової реформи. Під час заходу учасники обговорили низку питань проведення кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи як в Україні загалом, так і на Черкащині зокрема.

Одним із питань, які найбільше цікавили учасників всіх прес-сніданків, було питання про заробітну плату суддів, яка згідно з судовою реформою повинна становити 30-50  прожиткових мінімумів (від 35 000 грн і вище). Але наразі ці суми все ще далекі від реальності. Рівень зарплати судді, який розглядає справи, 24-29 тисяч гривень. А ті, хто справи не розглядають, отримують 10 прожиткових мінімумів, а це приблизно 16 тисяч гривень. Після всіх відрахувань податків сума становить приблизно 13 тисяч гривень.

Схожі прес-сніданки нині проходять в усіх регіонах України в рамках інформаційної кампанії Комітету виборців України. Це черговий етап у загальнонаціональному проекті, присвяченому інформування громадян про хід судової реформи. Після майже півторарічного періоду проведення різних заходів, у тому числі громадських слухань, експертних опитувань та фокус-групових досліджень КВУ перейшов до інформаційної кампанії і поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів.

Реформування судової влади почалося з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада прийняла зміни до Конституції в частині правосуддя і новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Сама ж реформа стартувала з 30 вересня 2016 року. Судова реформа введена з метою спрощення судової системи і судочинства з одночасною кадрової перезавантаженням, а також антикорупційного контролю та дієвої відповідальності суддів. Головна мета реформи – це відновлення довіри суспільства до судової влади і спрощення судової системи для громадян.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору