На Черкащині зафіксовано 6 випадків отруєння дикорослими грибами

26 липня 2018, 18:55

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що на поточному тижні зареєстровано груповий випадок отруєння дикорослими грибами з 6 потерпілими (які знаходяться у родинному зв’язку, з них одна дитина 17 років), що вживали відварені і смажені гриби рядовки, зібрані в лісі с. Максимівка Уманського району.

Потерпілі скаржились на слабкість, нудоту, блювання та діарею, які з’явилися вже через декілька годин після вживання грибів. Хворих госпіталізовано до Уманської центральної районної лікарні в середньому стані важкості (5 осіб) та у важкому стані (одна особа).

Станом на 24 липня, четверо потерпілих після інтенсивної терапії виписані зі стаціонару, інші продовжують лікування.

Для запобігання отруєнню грибами ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів, особливо пластинчатих та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні перших симптомів отруєння.

Якщо після споживання грибів стало погано чи з'явилися нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

– треба негайно викликати «швидку допомогу». До її приїзду промити шлунок 2 літрами слабкого розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пити багато рідини;

– навіть при полегшенні стану обов’язково звернутися до найближчого лікувального закладу;

– недоїдених грибів не викидати. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму;

– не займатися самолікуванням! Не ризикуйте здоров’ям та життям своїм та своїх рідних!

З початку 2018 року зареєстровано 3 випадки отруєння грибами з 9 потерпілими (8 дорослих та 1 дитина).

За інформацією Черкаського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

Вгору