Черкащину прикрасить одна з найдовших сакурових алей в Європі. Коли туристи зможуть її побачити?

19 березня 2019, 12:55
Черкащину прикрасить найбільша сакурова алея в Європі. Коли туристи зможуть її побачити?

Фото з мережі

Одна з найдовших сакурових алей, протяжністю у 780 метрів, з’явиться у Кам’янці. Презентацію дивовижі заплановано на 3 травня.

У цей час до міста Кам’янка з’їдуться всі мери міст України. Серед запрошених гостей очікують на візит послів двох дружніх до України країн — Японії ( як країни-популяризатора сакурових дерев) та Норвегії,( яка мимоволі спонукала кам’янчан до створення дивовижної алеї). Загалом у Кам’янці висадять 286 дерев японської вишні-сакури.

Загалом на проект, що отримав символічну назву «Алея дружби мерів України», заплановано витратити близько 8 млн грн. Зокрема, на придбання, доставку та висадку саджанців сакур — 880 тис. грн.

Вже у четвер, 21 березня, до Кам’янки будуть доставлені дві фури з першої партії посадкового матеріалу. Загалом на алеї по вул. Шевченко у мікрорайоні «Геологічний» висадять 286 дерев-крупномірів п’ятирічного віку. Тут для нових зелених мешканців завчасно підготували необхідну територію — вирізали та викорчували старі і хворі дерева та викопали посадкові ями за всіма рекомендаціями від столичних дендрологів. До речі, протягом першого року екзотичні сакури перебуватимуть саме під їхнім пильним наглядом.

Черкащину прикрасить найбільша сакурова алея в Європі. Коли туристи зможуть її побачити?

Фото проекту алеї

Як розповів міський голова Кам’янки Володимир Тірон, ідея щодо сакур була схвалена правлінням Асоціації міст України.

— Алею буде облаштовано парковим освітленням, лавочками для відпочинку, вказівниками та різними декоративно-ландшафтними елементами під старину. Сама вулиця Шевченка отримає в комплексі сучасний вигляд, і її не соромно буде показати туристам. Вулицю наново заасфальтують, відповідно облаштують бордюрами та забезпечать освітленням. Таким чином алея стане однією з родзинок нашого міста у комплексі з іншою туристичною принадою — Тясминським кар’єром. Цей важливий для нас інфраструктурний об’єкт нині також активно впорядковується. Ми дуже розраховуємо, що нам вдасться все поступово облаштувати в Кам’янці саме так, що сюди потягнеться турист. А відтак місто отримає додаткові кошти на свій розвиток. У своєму місті, у Кам’янці, у тих непростих умовах, в яких ми всі живемо, ми прагнемо зробити місто європейського зразка, — сподівається Володимир Іванович.

Черкащину прикрасить найбільша сакурова алея в Європі. Коли туристи зможуть її побачити?

Цікаво, але проект сакурової алеї напряму пов’язаний ще з однією дивовижею, яка незабаром (вже до кінця 2019 року), має з’явитись у Кам’янці.

Справа у тому, що керівництву міста за багато років ретельних пошуків та розчарувань вдалося таки залучити потужного інвестора, який зацікавився можливістю побудувати в межах населеного пункту великої сонячної електростанції, потужністю 25 МВт, і сьогодні він готовий вкласти у цей проект 30 млн євро.

Віце-президент з розвитку проектів компанії  «Scatec Solar» Энн-Марі Ліллейорд раніше підкреслила, що будівництво сонячної електростанції в Кам’янці стане першим проектом компанії на території України.

Норвезька компанія «Scater Solar» після перемовин та громадських слухань вже приступила до впорядкування території загальною площею 50 га. На цьому місті колись знаходився цукровий завод, а потім, коли його повністю вирізали на металобрухт, з’явилось несанкціоноване та захаращене місцеве сміттєзвалище. Так ось за те, що на фактичному смітнику, який страшенно докучав місцевій владі Кам’янки, норвежці викорчували всі чагарники, вони ще й компенсували Кам’янці близько 880 тис. грн за нанесену шкоду природньому довкіллю. Ось ці кошти і стали основою проекту з облаштування унікальної алеї сакур.

В результаті містечко отримало одразу кілька вигод — унікальну алею та не менш унікальну, як для невеличких містечок, цікавинку — сонячну електростанцію. Вона ж, за проектними даними, забезпечить місто новими 30-ма робочими місцями та поповнить місцевий бюджет на 1 млн грн завдяки лише податкам ПДФО. Ще один мільйон отримають від орендаря земельної ділянки, на якій знаходитиметься сама СЄС.

Читайте також: Пагорб Слави у Черкасах пропонують реконструювати.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору