Пагорб Слави у Черкасах пропонують реконструювати (відео)

19 березня 2019, 10:32

Пагорб Слави у Черкасах хочуть реконструювати (відео)

Реконструювати Пагорб Слави у Черкасах пропонує Леонід Кондратський. Він один із трьох архітекторів, які проектували меморіальний комплекс на початку сімдесятих років минулого століття, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".

Оновити його чоловік пропонує до 75-ї річниці Перемоги над нацизмом, яку відзначатимуть у 2020 році. З відповідною пропозицією чоловік звернувся до обласної та місцевої влади, аби ті у бюджетах на 2019 передбачили на це кошти.

- Вирішувалося питання одноосібно. Зруйнували й насипали оцю купу землі. Скульптуру поставили, одірвавши від тої суті, яка була закладена. Це ілюстрація до могили, а не місце поклоніння, куди приходять, кладуть квітки, - каже архітектор.

За його словами, сучасний Пагорб Слави не відповідає задуму.

- Тут поховані ті, хто віддав своє життя за нас. Всі, хто приходять, минають пагорб, а лізуть на пагорб, щоб подивитися на місто, - каже він.

Архітектор пропонує зрізати верхній шар насипу. Тоді монумент і майданчик будуть на одному рівні. Стелу, яка розташована біля підніжжя, пропонує перенести до склепу. На п'єдесталі зробити надпис: "Ніхто не забутий. Ніщо не забуте. Героям Слава".

Детальніше - у сюжеті.

Вгору