Черкащину хочуть поділити на кілька повітів

14 листопада 2019, 11:26

Із розвитком реформи децентралізації на Черкащині створили вже 59 ОТГ, наступним етапом має бути укрупнення та створення замість 20 районів 4 або 5 повітів, чи, як хоче нова влада - округів.

Міністерство регіонального розвитку представляє проєкт чотирьох повітів, голова центру політико-правових реформ Ігор Коліушко розробив проєкт поділу Черкащини на п'ять повітів.

Йдеться про укрупнений Черкаський район із центром у місті Черкаси, Золотоніський із центром у місті Золотоноша, Звенигородський із центром у місті Звенигородка, Уманський із центром у місті Умань, та Смілянський із центром у місті Сміла.

Така пропозиція не остаточна і може бути коригована.

Карта Черкаської області, яка є зараз

Основна мета створення таких повітів - зробити послуги для громадян більш доступними. Тепер більшість послуг, які надавали лише в районних центрах, можна отримати в ОТГ. Також, укрупнивши райони, можна зменшити кількість бюрократичних структур.

- Ще не визначені правові межі, тобто чим буде цей повіт (округ). Ми вважаємо, що "повіт" це найкраща назва для такої одиниці. На цьому рівні не буде органів самоврядування, тобто не буде рад, адже для них немає функціоналу. Все це має перейти на рівень громади, а на повітовому рівні повинні бути органи виконавчої влади, які фінансуватимуться із державного бюджету. Також тут будуть правоохоронні органи й різні інспекції, - розповідає Ігор Коліушко.

На базі повіту має бути інститут префекту. Цей орган має перевіряти кожне рішення рад на законність. ОТГ ж повинні наповнювати свій бюджет щоб виконувати ті повноваження які їм передаються.

Для поділу на повіти враховували кількість населення, щоб у кожному було не менше 150-и тисяч жителів, зручна транспортна структура, територіальна доступність до центрів.

Під час формування нових територіальних одиниць враховували можливість доїхати в центр, зокрема, на Черкащині віддаленість населених пунктів від центру сягає близько 60 км. Приміром, на Дніпровщині доступність до центру може сягати і 90 км, і 100 км.

Водночас самі області не ліквідуються, з'явиться лише обласний виконком, але після внесення змін в Конституцію.

Поділитись

Коментарі

черкащанин :

Шановні Мудаки, які складали першу карту, Ви мабуть ніколи не були в місті Чигирин. Запрошуємо. Бажано виїзджати зі Сміли, так як ви і намалювали. Маршрутів аж 4. Найкротший 82.1км (Сміла – Кам’янка – олександрівка – Чигирин). Шлях пролягає по чудовій дорозі Н01, але далі Т1217, яка в жахлтвому стані ( багато років без ремонту, ями по всій дорозі, місцями відсутнє дорожне полотно ) і коштів на ремонт доріг, територіального значення, найближчим часом НЕ БУДЕ. Автобусного сполучення за цим маршрутом НЕМАЄ. Розглянемо інший варіант (Сміла – Черкаси – Чигирин) 90 км.Прямого автобусного сполучення теж немає. Потрібно робити пересадку в м.Черкаси (щей на різних автостанціях).
Як бачимо шлях пролягає через обл центр, до якого 60 км, з яким є автобусне сполучення. Тому доцільніше Чигиринську ОТГ віднести до Черкаського повіту.

Андрій :

Те саме стосується і Канева. Навіщо приєднувати нас до міста, до якого важко добратися, коли у Черкаси кожні 40 хвилин автобус!?

Анатолій :

Незрозуміло, чому Шполянський р-н, хочуть приєднати до Звенигородки? Що там такого особливого? на пару світлофорів більш як в ШПОЛІ? Для порівняння. візьміть ЦРЛ міста Шпола та Звенигордки….цеж велика різниця, в Шполі все супер з євро ремонтом, а в Звенигородці….? і населення в Шполі набагато більше, і таке Шпола – Центр України!

Вгору