Черкащину хочуть поділити на кілька повітів

14 листопада 2019, 11:26

Із розвитком реформи децентралізації на Черкащині створили вже 59 ОТГ, наступним етапом має бути укрупнення та створення замість 20 районів 4 або 5 повітів, чи, як хоче нова влада - округів.

Міністерство регіонального розвитку представляє проєкт чотирьох повітів, голова центру політико-правових реформ Ігор Коліушко розробив проєкт поділу Черкащини на п'ять повітів.

Йдеться про укрупнений Черкаський район із центром у місті Черкаси, Золотоніський із центром у місті Золотоноша, Звенигородський із центром у місті Звенигородка, Уманський із центром у місті Умань, та Смілянський із центром у місті Сміла.

Така пропозиція не остаточна і може бути коригована.

Карта Черкаської області, яка є зараз

Основна мета створення таких повітів - зробити послуги для громадян більш доступними. Тепер більшість послуг, які надавали лише в районних центрах, можна отримати в ОТГ. Також, укрупнивши райони, можна зменшити кількість бюрократичних структур.

- Ще не визначені правові межі, тобто чим буде цей повіт (округ). Ми вважаємо, що "повіт" це найкраща назва для такої одиниці. На цьому рівні не буде органів самоврядування, тобто не буде рад, адже для них немає функціоналу. Все це має перейти на рівень громади, а на повітовому рівні повинні бути органи виконавчої влади, які фінансуватимуться із державного бюджету. Також тут будуть правоохоронні органи й різні інспекції, - розповідає Ігор Коліушко.

На базі повіту має бути інститут префекту. Цей орган має перевіряти кожне рішення рад на законність. ОТГ ж повинні наповнювати свій бюджет щоб виконувати ті повноваження які їм передаються.

Для поділу на повіти враховували кількість населення, щоб у кожному було не менше 150-и тисяч жителів, зручна транспортна структура, територіальна доступність до центрів.

Під час формування нових територіальних одиниць враховували можливість доїхати в центр, зокрема, на Черкащині віддаленість населених пунктів від центру сягає близько 60 км. Приміром, на Дніпровщині доступність до центру може сягати і 90 км, і 100 км.

Водночас самі області не ліквідуються, з'явиться лише обласний виконком, але після внесення змін в Конституцію.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору