Черкащина опинилася серед потенційних жертв анонімних терористів

22 травня 2019, 14:53

Черкащина опинилася серед потенційних жертв анонімних терористів

Черкащина, на жаль, як і низка інших областей, опинилася серед потенційних жертв анонімних терористів. Серед об’єктів, які десятками «мінуються», вже не лише адміністративні об’єкти чи підприємства критичної інфраструктури. До списку «телефонних терористів » потрапили вже й лікувальні заклади, громадські місця і навіть житлові будинки. На випадок максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події кожній родині варто мати напоготові міцний і зручний рюкзак із найнеобхіднішим. 

Але чи готові, наприклад, черкащани ставиться до питань безпеки серйозно. Останні події доводять, що не все так просто та однозначно. Головна проблема будь-якого реагування відповідних служб на повідомлення про терористичну загрозу це - евакуація людей. Саме відповідального, свідомого і головне серйозного ставлення до цього важливого елемента забезпечення безпеки, нам, як виявилося, й бракує.

Як показали повідомлення про замінування, найскладніше було провести евакуацію людей не з лікарень, де багато пацієнтів потребують постійної апаратної медичної допомоги або спеціального нагляду. Не з житлових будинків, де люди ще не звикли спостерігати у двірне вічко поліцейський жетон та одразу відкривати двері. І навіть не з торговельних центрів, де у бутиках люди не поспішали завершувати приміряння одягу.

Найбільш проблемним місцем для проведення евакуації стали заклади громадського харчування. Чомусь, замовлені піца та пиво серед відвідувачів, переважали усі повідомлення про чинні загрози. Намагання адміністрації допомогти із пакуванням замовлення «на винос», не лише не сприймалися, а часом навіть наражалися на агресію.

Хочеться вірити, що з часом свідоме ставлення на загрозливе повідомлення стане частиною виховання та відповідального поводження, а поки що, кілька порад стосовно грамотної поведінки у випадку попередження про небезпеку.

Важлива грамотна поведінка під час екстреної ситуації: спокійно та швидко, організовано та без паніки покинути приміщення, відійти від нього на безпечну відстань, чітко виконувати команди, допомагати тим, хто цього потребує, бути зосередженим та відповідальним.

З приміщення варто виходити без поспіху, не допускаючи скупчування на сходах. На цей час варто забути про селфі та відео-стрім. Не варто задавати недоречні питання представникам служб реагування, - уся інформація зазвичай оголошується через гучномовний зв‘язок, або через спеціальних волонтерів.

У випадку виявлення небезпечних або підозрілих предметів треба залишити приміщення та чекати приїзду правоохоронців. Також важливо знати, що знахідку не можна чіпати. Безпосередню роботу щодо дослідження або знешкодження підозрілих предметів проводять виключно спеціалісти.

Комплекти речей і продуктів першої необхідності, які потрібно зібрати у разі евакуації:

1. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів: паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і інші. Серед документів радимо мати кілька фотографій рідних і близьких.

2. Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.

3. Дублікати ключів від будинку і машини.

4. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.

5. Блокнот і олівець.

6. Нитки та голки.

7. Аптечка першої допомоги.

В описі будь-якого «тривожного рюкзака» велике місце відводиться медикаментам. Майже завжди їх більше, ніж у стандартній автомобільній аптечці. Воно й зрозуміло: мається на увазі, що допомога може бути надана не тільки собі, а й оточуючим. Аптечка повинна містити: бинти, лейкопластир, вату, йод; активоване вугілля (на випадок інтоксикації); «Парацетамол» (жарознижувальний); «Пенталгін» (знеболююче); «Супрастин» (алергія); «Імодіум» (діарея); «Фталазол» (шлункова інфекція); «Альбуцид» (очні краплі).

8. Одяг: комплект нижньої білизни, шкарпетки бавовняні і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф. Зручне, надійне взуття.

9. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни.

10. Приналежності для дітей (якщо необхідні).

11. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка металева 0.5 л, розкладний стаканчик.

12. Запас їжі: все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця та довго зберігається. Особливо необхідна питна вода - запас на 1-2 дні. Крім того, добре було б мати при собі висококалорійні солодощі: кілька батончиків типу "Снікерсів".

13. Сімейні цінності та реліквії.

Речник начальника УДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко

Пост із особистої сторінки у Facebook

Коментарі

Ольга сказав:

Мені одній ЦЕ огидно читати??? Зараз побіжу купляти “кілька батончиків Снікерсів” та “питну воду на 1-2 дні”! Де ті, хто охороняє та захищає свій народ від от таких відморозків та злочинців? Ми, як дурні, будемо весь час, із запасами води та Снікерсів, “евакуюватися”, а вони будуть продовжувати тероризувати людей??? І ви хочете, щоб із отакої країни, де немає захисту та гарантій життя, люди не тікали в Європу? Просто жахливо від тої безпорадності спецслужб, які не можуть впоратися із купкою бандитів.

Вгору