Черкащина має стати учасником пілотної програми трансплантології, – ОДА (фото)

14 вересня 2020, 20:40

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук із робочим візитом побував у обласному кардіологічному центрі. Із керівницею медичної установ Світланою Журбою обговорили питання розвитку трансплантології органів та покроковий механізм її реалізації. 

– Заклади нашої області можуть бути одними із тих, хто матиме ліцензію на проведення трансплантації. І це цілком реально. У світі вже понад мільярд людей вижили завдяки пересадці органів. Україна на правильному шляху і активно рухається в цьому напрямку. Є чіткий план розвитку: на 2020-ий рік передбачено 112 млн грн на трансплантацію органів і тканин, розроблена пілотна програма. Черкащина – має стати однією із учасників цієї програми, – наголосив Сергій Сергійчук.    

Голова ОДА подякував фахівція Центру, адже кадробий потенціал установи – один із кращих в Україні.

Із керівницею закладу Світланою Журбою та фахівцями кардіоцентру обговорили потребу у відкритті ще двох операційних та добудову кардіохірургічного комплексу в цілому. Це не лише збільшить кількість оперувань, а й дозволить проводити трансплантації серця. Сергій Сергійчук також оглянув недобудований корпус.

– На сьогодні заклад направив документи МОЗ України для отримання ліцензії на проведення трансплантації серця. Саме трансплантація органів та тканин є дієвим і, зазвичай, єдиним засобом порятунку життя і відновлення здоров’я у випадках, коли інші методи лікування неможливі. Щороку в Україні потребує трансплантації близько 5 тисяч людей. Але пацієнти змушені робити операції за кордоном. Тому маємо досягти “трансплантаційної незалежності”, – наголосила Світлана Журба.

За словами голови ОДА, проектно-кошторисна документація потребує коригування, тому це завдання №1. Далі – подання проекту на конкурс ДФРР. 

Поділитись

Коментарі

Вгору