Черкащина долучилася до загальнодержавної акції “Нагодуй птахів узимку”

11 грудня 2020, 20:45

У Міжнародний день клімату, 8 грудня, в Україні стартувала загальнодержавна акція "Нагодуй птахів узимку", ініціатором якої є Державне агентство лісових ресурсів України. Мета акції  – допомога птахам під час зимівлі та розміщення годівничок на території парків, скверів, шкіл та дитячих садочків.

Лісівники Черкащини, громадськість, школярі, студенти  активно долучилися до гарної природничої акції. У всіх держлісгоспах були виготовлені годівнички. У тих районах, де дозволяли карантинні заходи, до справи з майстрування годівничок долучилися учні шкільних лісництв.

Звенигородський держлісгосп. Учні шкільного лісництва Ризинської ЗОШ І – ІІІ ступенів під керівництвом вчителя Валентини Бойко  розвішали годівнички для птахів, виготовлені в шкільній майстерні. Участь в акції взяли голова Водяницької ОТГ Руслан Каюк, помічник лісничого Пехівського лісництва Микола Бойко, староста села Ризине Василь Яловенко, директор школи Ольга Федорчук.

Золотоніський держлісгосп. Дошкільнята дитячого садочка "Дубочок", що у селі Вільхи Золотоніського району, отримали годівнички від лісівників. Коробівське шкільне лісництво також стало активним учасником загальнодержавної акції. Школярі 6-го та 10-го класів Коробівського навчально-виховного комплексу самостійно змайстрували годівнички для птахів. Шефи-лісівники  інженер лісових культур Золотоніського лісгоспу Олена Лістрова та лісничий Вільхівського лісництва Павло Міщенко допомогли дітям  розвішати "пташині їдальні" на території закладів.

Кам`янський держлісгосп. У рамках акції лісівники передали годівнички для птахів Кам`янському ліцею №1. Саме у цьому навчальному закладі функціонує шкільне лісництво, яким опікуються лісівники. Учні шкільного лісництва під керівництвом директора ліцею Юрія Погорілого розмістили годівнички на території навчального закладу. Тож відтепер у новеньких "пташиних їдальнях" пернаті зможуть поласувати різноманітними смаколиками від школярів.

Канівський держлісгосп. Годівнички для птахів від канівських лісівників отримали в дошкільному навчальному закладі "Білочка" міста Канів Канівської ОТГ. Допоміг розмістити годівнички на території дитячого садочка в.о. лісничого Степанецького  лісництва Євгеній Завальський.

Корсунь-Шевченківський держлісгосп. П’ять шкіл отримали годівнички для птахів від корсунь-шевченківських лісівників Участь в акції взяли понад 30 школярів, серед яких учні 5 класу Корсунь-Шевченківської ЗОШ №5, учні 4 класу Гарбузинської ЗОШ, учні 4-9 класів Сахнівської ЗОШ, учні Черепинської ЗОШ та учні шкільного лісництва Яснозірської загальноосвітньої школи I-III ступенів. Разом з лісівниками школярі розвішали годівнички для птахів на території навчальних закладів. Надалі ж діти доглядатимуть за годівничками, контролюватимуть, аби там завжди був корм для птахів.

Лисянський держлісгосп. Головний лісничий Віталій Марусіч разом з учнями Лисянського шкільного лісництва та дітками з дошкільного закладу "Веселка" встановили та наповнили кормом годівниці для птахів на території дитячого садка та Лисянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №2.

Смілянський держлісгосп. Учні Смілянського шкільного лісництва взяли участь в природничому заході, виявивши в черговий раз свою турботу про пернатих. Тож школярі розмістили 8 годівничок у парку на території закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. №2 с. Балаклея. Загалом піклуватися про птахів для юних лісівників справа не нова, а звична. Як зазначає керівник шкільного лісництва Надія Мінченко, на теоретичних заняттях учні вивчають живу природу, зокрема птахів України та Черкаської області.  А на практичних уроках виготовляють для них домівки та годівнички для комфортної зимівлі.

Уманський держлісгосп. Восьмикласники Уманської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 імені В.І. Чуйкова на території школи розвішали годівнички. Допомагав їм інженер охорони і захисту лісу Уманського держлісгоспу Вадим Курій. А учні Собківського ліцею Уманського району також дбатимуть про пернатих та підгодовуватимуть їх взимку, бо разом із помічником лісничого Собківського лісництва Уманського держлісгоспу Олександром Дошкою розвішали годівнички у місцевому парку. Долучилися до акції шестикласники Бузівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Жашківського району – разом із лісничим Жашківського лісництва Уманського держлісгоспу Олександром Яцентюком розвішали годівнички для птахів на території навчального закладу.

Черкаський держлісгосп. Учні Черкаського шкільного лісництва – школярі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  разом із провідним інженером лісових культур Черкаського держлісгоспу Олександром Забродоцьким та молодшими школярами розвішали годівнички на території навчального закладу. Дитячий навчальний заклад №60 “Котигорошко” міста Черкаси також отримав годівничку від лісівників. Приєдналися до акції учні 3-З класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17 та  отримали годівнички для птахів, які їм подарували лісівники.

Чигиринський держлісгосп. Вихованці Чигиринського шкільного лісництва – учні Чигиринського навчально-виховного комплексу I-III ступенів №3, підтримали всеукраїнську акцію «Нагодуй птахів узимку». Нові годівнички для птахів розвішали на території школи разом з лісничим Чигиринського лісництва Юрієм Бобильовим та учнями молодшої ланки.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору