Черкащани можуть обміняти вилучені з обігу купюри та монети старого зразка

05 жовтня 2020, 12:01

Національний банк вирішив вилучив із обігу монети номіналом 25 копійок та гривні старих зразків до 2003 року. З 1-го жовтня вони перестали бути платіжним засобом.

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

  • в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;
  • у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.

Однак банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року, поки що залишаються дійсним платіжним засобом.

У Нацбанку зазначають, що банкноти старого зразка, введені в обіг до 2003 року, уже майже не виконували свою функцію платіжного засобу. 

- У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротився з 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишилося 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці, - зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан. - Громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять. Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь.

За інформацією пресслужби Національного банку України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору