Черкащанин, який скористався фіктивною довідкою замість водійського посвідчення, отримав штраф (документ)

02 червня 2020, 16:03

фото тематичне

Уродженець села Худяки Черкаського району хотів відновити своє водійське посвідчення замість втраченого. Оскільки в умовах карантину чоловік не мав можливості отримати необхідну медичну довідку, він свідомо скористався послугами інтернет-шахраїв. Під час подачі документів реєстратори виявили підробку і черкащанина притягнули до кримінальної відповідальності.

Днями на ресурсі Єдиний державний реєстр судових рішень було опубліковано відповідний текст вироку Соснівського районного суду Черкас.

В документі зазначається, що в квітні цього року обвинувачений, усвідомлюючи протиправність власних дій, із метою отримання нового посвідчення водія замість втраченого подав адміністратору територіального сервісного центру в Черкаській області завідомо неправдивий документ, а саме - підроблену медичну довідку, нібито видану «Першою Черкаською міською поліклінікою», яку він отримав не в медичному закладі, а придбав у мережі Інтернет у невстановленої особи.

скріншот з ЄДРСР

Реєстратор швидко виявив підробку та повідомив про це правоохоронні органи. Згідно з висновком експерта, відбитки печатки та штампу «Перша Черкаська міська поліклініка» у медичній довідці є лише їх зображеннями, які нанесені струменевим способом друку.

У ході судового засідання обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю. Зі слів чоловіка, отримати справжню довідку він не зміг через введений у країні карантин у зв'язку з пандемією COVID-19.

- Підсудний пояснив, що для працевлаштування, йому було потрібне посвідчення водія. Оскільки він загубив попереднє посвідчення, для отримання нового йому була необхідна медична довідка, яку отримати в березні 2020-го року було складно, тому, коли він в Інтернеті побачив послугу по виготовленню медичних довідок. Він вирішив придбати медичну довідку на своє ім`я за 400 гривень. Коли він надав вказану довідку в сервісний центр, там виявили, що вона підроблена, - йдеться в документі.

Під час розгляду справи підсудний щиро розкаявся у вчиненому та просив суд суворо не карати його.

У підсумку, суд визнав винним обвинуваченого у використанні завідомо підробленого документу (ч. 4 ст. 358 КК України) та призначив йому покарання у вигляді штрафу розміром 510 гривень.

Окрім штрафу правопорушник також повинен буде сплатити понад 800 гривень на користь держави витрати за проведення експертизи підроблених документів.

Коментарі

Вгору