Черкащанин 10 років майструє дерев’яні вітрильники

11 вересня 2019, 08:30

Черкащанин Костянтин Бандурко 10 років майструє дерев’яні вітрильники. Чоловік працює енергетиком у Шполі, а у вільний час – столярує. Він виготовив півсотні кораблів. Більшість – продав та подарував друзям, - ідеться в сюжеті UA:Черкаси.

Костянтин Бандурко виготовляє нагель – дерев’яний цвях, на який кріпитиме канат. Зі слів чоловіка, загалом дрібних деталей для одного корабля може бути до двох тисяч.

Кожну модель чоловік відтворює відповідно до креслень. Схеми знаходить в інтернеті:

«Ось він тут вимірюється, потім ось таким циркулем заміряємо, на токарному станочку виточуємо. Все склеюється».

У роботі чоловік використовує дерево груші та горіха. Найважче працювати над носовою конструкцією, каже Костянтин. Корпус, обшивку для корабля та деталі чоловік виготовляє у літній майстерні. Більшість інструментів отримав у спадок від дідуся й тата, які столярували. Також чоловік облаштував собі робоче місце в будинку. Тут працює над завершальними етапами. Наприклад, шиє вітрила.

В роботі, каже чоловік, часто послуговується підручними засобами. Так, замість морилки для фарбування дерева, іноді використовує розчин йоду. Свої перші кораблі, пригадує майстер, зробив на гуртку у шкільні роки. Вони, на жаль, не збереглися.

«Уже ми пробували там щось майструвати. Вчитель нам там щось підказував. Але ж це таке специфічне хобі. Мало, хто що знав», - каже він.

Відтворювати вітрильники майстер навчився завдяки інформації з інтернету та книгам.

На створення однієї моделі йде від трьох до чотирьох місяців. Чоловік надає перевагу кораблям 17-18 століття. Попередньо досліджує історію кожного.

Костянтин жодного разу не виготовляв кораблі на замовлення. На продаж виставляє уже готові вироби. Нині в чоловіка вдома залишилося лише двоє. Ще над двома працює зараз. Обрав таке хобі чоловік, бо мріяв бути кораблебудівником.

Костянтин має двох доньок. Своїм ремеслом у майбутньому хоче поділитися з онуками.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору