Черкащани вийшли протестувати проти “мовного” законопроекту (фото)

16 липня 2020, 10:01

Акція відбулася на Соборній площі сьогодні, 16-го липня.
Приводом став законопроект, ініційований нардепом від "Слуги народу" Бужанським. Він передбачає припинення переходу учнів російськомовних шкіл на україномовне навчання та допускає в школах викладання російською.

Організаторами події стали активісти політпартії "Демократична сокира". Андрій Черевань, керівник міського осередку, розповідає, що правки законопроекту можуть відтягнути розвиток українізації.

- Сьогодні ми вийшли на захист української мови. Ми можемо зрозуміти людей, які спілкуються російською, але хочемо, щоб наші діти вчилися на рідній державній мові. Подібні правки - розхитування політичної ситуації перед виборами. Депутати тиснуть на те, на що мають вплив, аби отримати якісь бали. Але подібне, на нашу думку, може призвести до розвитку сепаратизму в окремих регіонах України, переконаний пан Андрій.

Організатори події також встановили перед Черкаською облдержадміністрацією роздрукований макет "Слуги народу" Бужанського, аби люди залишали свої коментарі про законопроект та самого нардепа. Після акції макет передадуть самому Максиму Бужанському під час наступної сесії.

Поділитись

Коментарі

Вгору