Черкащани підтримали білорусів і їх право на вільний вибір президента (фото)

11 серпня 2020, 10:11

Черкасці зібралися під стінами обласної держадміністрації сьогодні, 10-го серпня. Так вони висловлюють підтримку білорусам, у країні яких відбуваються масові протести громадян, невдоволених результатами виборів президента.

За словами організаторів, причиною акції стали сутички на вулицях Білорусі увечері 9-го серпня. Тоді в країні відбулися президентські вибори. За даними офіційного екзит-полу, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, набравши 80% голосів, у Світлани Тихановської - 10,09%.

У різних містах Білорусі прихильники чесних виборів виходять на мітинги, захищаючи право на вибір. До їхнього розгону залучили силовиків і спецзасоби, а всередині країни блокують новинні сайти та перешкоджають доступу до інтернету. У результаті пікетів тисячі людей були затримані, десятки поранені.

Громадський активіст Володимир Друмашко наголошує: акції протесту спровокувала непрозорість виборів, недопуск до перевірки та моніторингу результатів і зняття опозиційних кандидатів.

- Влада це робить для того, щоб вибір був без вибору. Я проти таких речей і висловлюю солідарність нашим братам і сестрам Білорусі.

Організатори кажуть, що сьогоднішня акція підтримки - це декларація Черкасам та країні про те, що вибір українців ніхто не обмежить. Громадський діяч Дмитро Кухарчук каже, що українці та білоруси - братні народи, які повинні підтримувати один одного.

- Коли я востаннє їздив у Білорусь у 2012 році, був здивований мізерною кількістю носіїв білоруської мови. І тоді мало хто заявляв про утиски влади - більшість боялися. Але одним із перших загиблих на Майдані був білорус Михайло Гізневський. І я пам'ятаю всіх білорусів, які воювали у моєму підрозділі. Їх було дуже багато - більше 50. Люди, які хотіли змін і боялися робити кроки їм назустріч, стали на захист українського суверенітету. І тому сьогодні ми зібралися за їхнє право на вибір, на культуру. І за право бути білорусом, а не росіянином у Білорусі, - розповів Дмитро Кухарчук.

У пам'ять про білорусів, загиблих у російсько-українській війні та на вчорашніх сутичках, учасники акції влаштували хвилину мовчання. Корінна жителька Білорусі Тетяна каже, що показна стабільність її країни приховує утиски всередині держави.

- Роки правління президента Лукашенка - це не смачна сметана та рівні дороги. Насправді за цей період люди щодня вмикають телевізор і бачать те саме обличчя. 26 років жителі Білорусі відчувають зневагу, публічні приниження, чують слова "вшиві блохи" стосовно підприємців. Жінкам кажуть, що вони "неповносправні бідолахи", а кожного можуть звільнити за висловлену наперекір думку, - розповіла пані Тетяна.

На її думку, лише зараз населення Білорусі перетворюється у громадян.

- Момент народження громадян дуже болісний, ви самі це пережили. І це усвідомлений вибір. Дякую, що підтримуєте його, - подякувала жителька Білорусі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Civis :

Жыве Беларусь!

Вгору