Черкащани отримують брошури із фото голови ОДА та рекламою Президента

29 березня 2019, 10:07

Черкащани отримують брошури із фото голови ОДА та рекламою Президента

У Черкаській області розповсюджують конверти з інформаційними матеріалами, що містять підпис «Рада регіонального розвитку. Президент України Петро Порошенко». Жителям області пропонують безкоштовно написати листа президенту, пише "Опора".

Зокрема, зафіксували такі друковані матеріали безпосередньо в Черкасах, а також у Чигиринському та Золотоніському районах.

У складі конверта є брошура «Напрямки перспективного розвитку Черкаської області на 2019-2021 роки». На обкладинці зазначається, що вона розроблена на виконання указу Президента України Петра Порошенка. Всередині міститься кольорова карта Черкаської області. На звороті фото голови Черкаської ОДА Олександра Вельбівця і текст його звернення до жителів області.

Черкащани отримують брошури із фото голови ОДА та рекламою Президента

Тираж листівок – 20 тисяч примірників. Замовник у вихідних даних не вказаний.

Також у конверті міститься анкета. Там зазначається, що Рада регіонального розвитку за дорученням її голови Петра Порошенка ініціювала обговорення планів перспективного розвитку територій. У анкеті пропонується відповісти на кілька запитань та безкоштовно надіслати її на адресу Президента у спецконверті. На зворотному боці анкети особа має вказати загальні відомості про себе. Тираж анкети – 730 тисяч екземплярів.

Черкащани отримують брошури із фото голови ОДА та рекламою Президента

Зазначається, що пакет матеріалів виготовлено без будь-яких бюджетних витрат.

"Опора" звернулась із офіційним запитом в Черкаську ОДА щодо фінансування та замовника виготовлення брошур із зображеннями голови облдержадміністрації.

Черкащани отримують брошури із фото голови ОДА та рекламою Президента

У відповіді від департаменту регіонального розвитку зазначається: цільові кошти обласного бюджету на виготовлення брошур не виділялися. Департамент не отримував інформацію щодо замовника виготовлення матеріалів.

«Раду регіонального розвитку створено Указом Президента України від 21 квітня 2015 року №224/2015, а очолює її сам Президент, який зараз є кандидатом на пост Глави держави. Однак таке масове розповсюдження вищевказаної продукції повинно мати відкриту позицію влади щодо мети такого інформування та джерел  фінансування», - коментує радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

Зазначимо, що Олександр Вельбівець призначений головою Черкаської ОДА 20 листопада 2018 року. До того, з 2015 року він очолював Черкаську облраду, будучи обраним туди по списку партії БПП «Солідарність».

Нагадаємо, що матеріали від Ради регіонального розвитку ОПОРА зафіксувала і в інших містах України: на Київщині, Вінниччині, Закарпатті, Рівненщині.

Читайте такожНа Черкащині п’ять кандидатів грішать агітацією – ОПОРА звернулася до поліції.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Я теж отримала такого листа. Дуже неприємно, що таких листів Президент не надсилав раніше, щоб не пов”язувати це із виборами. Все здала на макулатуру. У мене й досі зберігається лист від Януковича, дуже схожий на цей. Тільки там ще “грамота” була…Після скандальних виступів тут – то на відкритті пам”ятника у музучилищі, то на площі Дружби народів, та й в інших містах,не хочеться ще 5 років бачити неповагу та зневіру.

Вгору