Черкащани найбільше скаржаться на забруднення повітря, – Держпродспоживслужба

01 лютого 2022, 10:39

Протягом 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надійшло 154 звернення від громадян щодо порушень у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Найбільшу кількість звернень отримано від жителів Черкас – 54. З Уманського та Лисянського району надійшло по 14 звернень, Смілянського – 11, Черкаського – 9, Золотоніського та Христинівського – по 7, Чорнобаївського та Звенигородського – по 6, Кам’янського, Канівського, Катеринопільського – по 3, Драбівського, Корсунь-Шевченківського, Шполянського, Городищенського, Чигиринського – по 2, Жашківського, Монастирищенського, Маньківського – по 1, від жителів інших областей надійшло 5 звернень.

Питання, які найчастіше порушувалися у зверненнях:

  • забруднення атмосферного повітря внаслідок експлуатації промислових, сільськогосподарських підприємств, інших об’єктів – 37,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів – 24,
  • порушення правил добросусідства – 18,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із шумовим навантаженням від об’єктів – 17,
  • порушення вимог протиепідемічних заходів в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) – 13,
  • будівництво та розміщення об’єктів – 6,
  • незадовільне санітарне очищення територій населених пунктів – 5,
  • порушення у сфері питного водопостачання – 4,
  • незадовільне харчування в закладах освіти – 4,
  • інші питання – 26.

19 звернень (12% від загальної кількості) надіслано для розгляду за належністю до органів державної влади, управлінь та відомств.

При розгляді 37 звернень (24% від загальної кількості), з урахуванням результатів лабораторних досліджень негативний вплив суб’єктів господарювання на умови проживання та здоров’я заявника не було підтверджено. На 61 звернення громадян були надані відповідні роз’яснення.

За погодження Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено 5 позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства суб’єктами господарювання, 30 комісійних обстежень.

Також було організовано та проведено лабораторно-інструментальні дослідження 2155 проб атмосферного повітря, відібраних на межі санітарно-захисної зони та в житловій забудові в зоні впливу підприємств. У 53 пробах (2,4%) виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин (пил зерновий, діоксид азоту, вуглецю оксид).

За наслідками розгляду звернень фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області суб’єктам господарювання було направлено 15 приписів, пропозицій щодо усунення порушень санітарного законодавства, на адресу органів місцевої влади направлено 26 листів із пропозиціями щодо вирішення проблемних питань. За порушення санітарного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 8 осіб.

За інформацією пресслужби Держпрожспоживслужби в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору