Черкащанка стала першою українською альпіністкою, яка піднялась на два восьмитисячники за одну добу

26 травня 2024, 18:24

Уродженка Черкас Антоніна Самойлова встановила новий рекорд зійшовши на два складних восьмитисячники Еверест та Лхоцзе за добу. Одночасно з цим Тоня стала першою жінкою в історії українського альпінізму, хто тричі піднявся на Еверест, пише NV.

Антоніна розпочала свою експедицію 17 квітня, однак невдовзі альпіністка почала відчувати перші симптоми коронавірусу. Через це вона повернулася на лікування в Катманду.

«В мене був сильний страх, що після хвороби я фізично не зможу піднятися на два підряд восьмитисячника і моя експедиція зірветься через стан здоров’я», — розповідає альпіністка.

21 травня о 4 годині ранку Антоніна Самойлова вийшла з третього табору аби здійснити історичне сходження.

22 травня жінка підняла український прапор з написом Still fighting for freedom на Евересті.

«Пам’ятаю як я вже спускалася з вершини і на сходах Хіларі (технічно складна ділянка Евересту прямо біля вершини) помітила альпініста з Кенії, який йшов без кисню на вершину. Він створив чергу, адже вже був без сил. Я подумала про себе „буде смерть сьогодні“ і мені стало дуже моторошно», — ділиться черкащанка.

Наступного дня Тоня дізналась що чоловік помер, навіть не дійшовши до вершини. Альпіністка бачила його в останні хвилини життя.

Після цього у так званій зоні смерті (7900 м) почався шалений вітер саме тоді, коли там перебувала українка. Швидкість вітру сягала 80 км/год. Жінка перечекала негоду і в ніч на 23 травня почала збиратися на Лхоцзе. Вже о шостій ранку Антоніна була на вершині гори. Цього ж дня вона повернулась в базовий табір, всього без сну альпіністка була 65 годин.

Своє сходження Тоня присвятила загиблому воїну Олександру Грянику, який все життя мріяв зійти на Еверест. Альпіністка підняла його фото на горі і зробила світлину аби закарбувати цей момент назавжди.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору