“Мені самій важко було перелаштуватися. І це нормально, бо традиції у нас в крові”, – Людмила Бордунос про святкування Різдва 25 грудня

25 грудня 2022, 13:26

Різдво…?/! Я виросла, виросли мої діти, святкуючи Різдво 7-го січня, з усіма традиціями перед святом і після нього. Вечірки, колядки, посипання і святкування Старого Нового року.

Традиції, які з року в рік повторюються, таки безцінні, це у підсвідомості, як продовження життя, так продовження традицій від своїх рідних. Це дійсно важливо і як від цього відмовитись, як забути їх.

Новий Рік.

Ми святкуємо 1.01. Тут не споримо, не думаємо, не обговорюємо, бо колись за нас прийняли це рішення, святкувати в ніч з 1.01, а не 14.01. 13-го ми щедруємо, а 14-го в нас Василя. Посипання. Ми продовжуємо традиції, які нам передали наші рідні.

Ми живемо в Нашу еру. Облік якої почався від Різдва Христового. Настання Нового Року ми святкуємо вже після Різдва Христового, а не навпаки. І якщо Новий Рік для нас 01.01, то Різдво виходить бути пізніше не може. Бо облік часу в Нашій ері почався від Різдва.

До чого я.

До того, що багато срача коли Різдво і про «бабусі так святкували, це традиції і тд».

Скажу чесно, мені самій важко було перелаштуватися. І це нормально, бо традиції у нас в крові і це чудово.

Для мене обгрунтування дати святкування Різдва 25-го, яке описала вище, найлегше, бо ми не вирішуємо для себе, за яким календарем жити, бо Новий рік таки для нас 1-го, а не 14-го.

А що ж з традиціями, які нам прививали рідні? А хто їх забороняє? Хто забороняє носити вечерю чи колядувати, як це робимо на Старий Новий рік з щедрівками та посипанням? Ніхто.

Святкування релігійних свят - дуже інтимний процес. Справа кожного. Отож давайте без срача. Бо сьогодні Різдво. Для мене так точно.

Людмила Бордунос, черкаська юристка та волонтерка, допис на власній сторінці у Facebook.

Коментарі

Чим пройдисвіту :

зайнятись у воєнний час,тільки святкувати.Краще б провела семінар,як розвалить комунальне підприємство,добряче заробить на цьому і при цьому договориться з силовими органами.Ждем слідуючих казок.

Вгору