Черкащанам варто готуватися до підвищення цін на пальне

28 листопада 2020, 17:04

фото тематичне

Народні депутати мають намір збільшити ставку акцизного податку на дизельне пальне до 239,5 євро за 1 тисячу літрів.

Як повідомив директор "Укравтономгаз" Андрій Дорофеєв на своїй сторінці у Facebook, зростання буде прописано в новому законопроєкті, який розробляється за участю представників ринку екологічних видів транспорту. Зараз акциз становить 139,5 євро/1000л.

"Чекаємо законопроєкт щодо збільшення акцизного податку на дизельне паливо на 100 євро за 1 тиячу літрів", - зазначив Дорофеєв.

Примітно, що учасники ринку скрапленого газу анонсували свіжий законопроєкт з новими ставками акцизу, але подробиці обіцяють в кінці цього тижня.

За словами директора компанії "Укравтономгаз", цей документ вирішить три таких питання:

  • Надходження до бюджету перевищать 29 млрд грн на рік. Враховується, що споживання дизельного пального в 2019-м перевищило 8,62 млн куб. м, або 6,99 млн т.

  • Додатковий 1 млрд доларів надходжень можна направити на екологічні проєкти, зокрема, комунальний дизельний транспорт перевести на метан або закупити нові електроавтобуси.

  • У найближчі кілька років зменшиться число дизельних автомобілів в Україні. Збільшення вартості ДП призведе до зниження кількості імпортних легковиків з дизельними двигунами.

Разом з цим, дизельне пальне в Україні може подорожчати до 4 грн/л. Це збільшення можна обмежити 2 грн/л, ухваливши закон про обмеження середньомісячної маржі АЗС до 20%. Примітно, зараз на дизелі і бензині продавці накручують більше 30%, а зрідженому газі - до 20%.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору