Черкащанам розповіли, у якому стані Буцький каньйон (відео)

23 квітня 2019, 21:47

Черкащанам розповіли, у якому стані Буцький каньйон (відео)

Буцька територіальна громада готується до відкриття туристичного сезону в Буцькому каньйоні. Сезон розпочнеться фестивалем «Grillfest», який відбудеться 29-30 квітня. У якому стані природний об’єкт та якої шкоди йому завдають туристи, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".

У весняно-літній період в середньому щотижня Буки відвідує понад 1000 людей, - розповідає місцевий екскурсовод Олександр Коваленко.

Олена Олійник 67 років проживає в Буках. Каже, з дитинства любить відпочивати на каньйоні. Приходить сюди з дітьми, онуками та друзями.

Буцький каньйон утворений в межах річки Гірський Тікич. Зі слів Олени Олійник, рівень води в річці значно зменшився за останні 30 років.

Те, що рівень води зменшився підтверджує і Олександр Коваленко.

- Півмісяця назад рівень води був 70 сантиметрів. Зараз дуже малий рівень води, а ближче до літа стане ще менше. Тут дуже великий перепад води, - каже екскурсовод.

Як наслідок, каже Олександр Коваленко, свою роботу припинили вісім млинів, які раніше діяли в каньйоні.

- Зараз із них залишився тільки один. Повністю працював від води, там стояло колесо, яке крутило всі механізми млина, - розповідає екскурсовод.

Завдаю шкоди каньйону не лише фермери, а й туристи. Наприклад, забивають до скель металеві гачки або троси. У такий спосіб руйнують поклади граніту, вік яких дослідники оцінюють у 2,5 мільярди років.

Детальніше - у сюжеті.

Читайте такожНа Черкащині відбудеться гриль-фест.

Коментарі

Вгору