Черкащанам розповіли, що означають різнокольорові буї на міських пляжах

30 червня 2023, 14:54

У комунальному підприємстві "Благоустрій" розповіли про різнокольорові буї, які розміщені на Дніпрі в межах черкаських пляжів та що вони означають.

Відповідно до Правил охорони життя на водних об'єктах межі пляжів позначаються буями червоного або помаранчевого кольору. Буї встановлюються не далі ніж 50 м від берега, але не більше глибини 150-175 см. Така глибина вважається безпечною для купання.

На глибині 70 см встановлюються буї для дітей та людей, які не вміють плавати. Такої території має бути 10% від загальної території пляжу.

Також бувають випадки, коли на дні річки трапляються сторонні предмети або якась інша небезпека для людини, наприклад, заглибина. Такі місця позначаються буями чорного кольору.

Побачивши чорний буй, відпочивальнику краще не наближатися до позначеного ним місця, оскільки це може бути небезпечно.

Загалом, основна причина, для чого пляжі позначаються буями, — забезпечення безпеки, каже директор Комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко.

Начальник дільниці пляжів КП «Благоустрій» Володимир Сухомудренко наголошує:

— Відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку і дотримуватися рекомендації купатися в місцях, які визначені та обладнані для купання, оскільки у таких місцях в обов'язковому порядку чергують рятувальники, які допоможуть у разі виникнення небезпечної ситуації.

Про роботу рятувальних постів на комунальних пляжах ми розповімо у наступних публікаціях а поки нагадаємо, що заборонено:

  • купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;
  • пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
  • запливати за буйки;випливати на судновий хід;
  • гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо);
  • заходити у воду у нетверезому стані.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору