Черкащанам розповіли, на що найбільше зросли ціни

15 квітня 2019, 21:24
Черкащанам розповіли, на що найбільше зросли ціни

Фото тематичне

Споживчі ціни по Черкаській області в березні 2019 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,1%.

Так, продукти харчування та безалкогольні напої зросли в ціні на 1%. Найбільше (на 6% та 3%) подорожчали овочі та фрукти. На 2,5–0,5% зросли ціни на м’ясо птиці, сало, продукти переробки зернових, кисломолочну продукцію, сири, масло, хліб, рис, макаронні вироби. Водночас на 2,2%  подешевшали яйця, на 0,9–0,6% – цукор, яловичина, риба та продукти з риби, соняшникова олія, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, у тому числі тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 1%. Одяг і взуття подорожчали на 8%, зокрема, взуття – на 8,5%, одяг – на 7,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін на кам’яне вугілля на 4,1%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,1%, що викликано переважно подорожчанням амбулаторних послуг на 5%. Фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання стали дорожчими на 0,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,4% в основному спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 4,1%. Крім того, автомобілі подорожчали на 0,9%.

Ціни у сфері зв’язку зросли на 1,7%, що пов’язано з подорожчанням послуг мобільного зв’язку на 5,3%. Послуги освіти стали дорожчими на 0,6% через підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 4,9%.  Ціни на послуги ресторанів та готелів зросли на 1%.

За інформацією прес-служби  управління статистики у Черкаській області

Читайте також: У споживчому кошику черкащан найбільше подорожчали овочі та фрукти.

Поділитись

Коментарі

Вгору