Черкащанам розповіли, які можна отримати виплати міжнародних організацій під час війни

04 серпня 2022, 10:25

Згідно з чинним законодавством, громадяни, які постраждали через війну росії проти України, можуть отримувати грошову та інші види допомоги від держави, волонтерів та від міжнародних організацій.

Для міжнародних організацій пріоритетними є незахищені верстви населення: люди з інвалідністю, пенсіонери, мати чи батько-одинаки, багатодітні та малозабезпечені сім’ї.

Згідно з умовами надання допомоги, заявку на її отримання можуть подати не тільки внутрішньо переміщені особи, а й інші жителі України. Ця заявка заповнюється і подається на інформаційній платформі єДопомога.

«Верифікацію (перевірку) даних всіх заявників проводить Міністерство соціальної політики, а остаточне рішення про виплати людям приймають міжнародні організації, – пояснює директор департаменту соціальної політики Євгеній Данченко. – Подати заявку на отримання виплат може будь-хто. Але міжнародні організації, як правило, надають перевагу людям із кількома соціальними критеріями, наприклад, пенсіонерам-переселенцям або пенсіонерам з інвалідністю, малозабезпеченим пенсіонерам (з пенсією менше 3000 грн), багатодітним родинам, де є особи з інвалідністю тощо. Однак Мінсоцполітики попереджає: приналежність до однієї з категорій не означає автоматичного надання допомоги».

Нині українським громадянам, що постраждали від російської агресії, грошову та іншу допомогу надають такі організації та відомства:

1. Представництво дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) https://bit.ly/3zumtMB:

  • багатодітні родини, які мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла 2 років;
  • які мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитину з інвалідністю.
    Сума – 2220 грн на кожного члена сім‘ї (не більше 5 осіб), максимально 33,3 тис. грн.

2. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців https://bit.ly/3BAY4HQ:
• внутрішньо переміщені особи (пріоритет – ВПО з-поміж осіб, які одержують пенсію до 3000 грн)
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.

3. Всесвітня продовольча програма ООН https://bit.ly/3zRiJGn:
• внутрішньо переміщені особи.
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.
• Зараз цю програму розширено, і виплати можуть отримувати не тільки внутрішньо переміщені особи, а й люди з інвалідністю, пенсіонери, мати чи батько-одинаки, багатодітні родини.

4. Товариство Червоного Хреста України https://bit.ly/3ON0tSJ:
• малозабезпечені сім’ї, у тому числі з-поміж ВПО (але не обов’язково).
Сума – 2500 грн (одноразово).

5. Міжнародна Організація з Міграції https://bit.ly/3cO8Yzo:
• особи з інвалідністю
Сума – 2220 грн протягом трьох місяців

6. Від Red Rose CDS Limited https://bit.ly/3bq41wy:
• внутрішньо переміщені особи пенсіонери та/або особи з інвалідністю
Сума – 2220 грн на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців.

7. БО Людина в біді https://bit.ly/3SnZuLx.

8. Норвезька рада у справах біженців (NRC) https://bit.ly/3Js3tTh.

Аби подати заявку на їхню допомогу, необхідно зайти на платформу єДопомога, обрати напрям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку.

У заявці треба ввести номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. При цьому IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.

Важливо, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві.

Після заповнення анкети Мінсоцполітики обробить вашу інформацію і передасть її міжнародній організації, під програму якої ви підпадаєте. Статус своєї заявки можна час від часу оновлювати на платформі «ЄДопомога».

Як отримати виплати?

Кожна міжнародна програма має свої умови отримання виплат. Наприклад, ООН надішле вам у смс-повідомленні код банківського переказу від Western Union (MTCN-код) для отримання готівки.

Якщо ви є клієнтами «Приватбанку», «Ощадбанку» або «А-банку», ви зможете здійснити онлайн-переказ на свій банківський рахунок.

«Червоний Хрест» здійснює виплати через «Приватбанк». Але якщо у вас немає картки цього банку, то бігти у чергу, щоб її зробити, немає сенсу – ви можете оформити Digital-картку онлайн.

Якщо вам потрібна будь-яка допомога чи виникають додаткові питання, то можна звернутись на гарячу лінію Мінсоцполітики за номером 15-39.

Детальніше умови отримання допомоги та перелік міжнародних організацій, які надають грошову допомогу, можна переглянути на платформі «єДопомога».

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Yevgen :

В 2020г. я как политический беженец с Украины имеющий тяжёлые ранения с Целью вмешательства и ПРЕКРАЩЕНИЕ КОРУПЦИОННОГО ТЕРОРИЗМА Правительства Австрии, обращался к правозащитнику – Омбудсмену Вальтер Розенкранц и Генеральному Прокурору Австрии
По зговору (ПИСЬМЕННОЙ ДОГОВОРЁННОСТИ ) Правительств України – Австрии дирекция BFA(ПОЛИЦІЯ) ко мне применяла – рукоприкладство и оформляли – ФАЛЬШИВЫЕ УГОЛОВНЫЕ производства
Одновременно Верховний Суд Австрии ЗАБЛОКИРОВАЛ Исковое Судебное производство против Правительства Украины-России …
ДОКАЗАТЕЛЬСТВА в документах у меня – ИМЕЮТСЯ
Мне 65лет

Вгору