Черкащанам розповіли, чи можуть школярі самі купувати газові балончики (відео)

19 квітня 2019, 16:15

Черкащанам розповіли, чи можуть школярі самі купувати газові балончики

Чотири газові балончики були вилучені у школярів першої гімназії Черкас, де 15 квітня підлітки розпилили невідому речовину. Про це повідомив начальник головного управління нацполіції області Валерій Лютий, ідеться в сюжеті "UA: Черкаси".

Журналісти дізнавалися, чи можуть діти користуватися такими балончиками.Колишній правоохоронець Олександр Носенко прокоментував фото газових балончиків, які вилучили в учнів Першої гімназії.

- Помаранчевий - це кобра. Раніше він був доступний тільки для правоохоронців. Подразнюючої дії.  Тримає десь від 10 до 15 хвилин. Терен-4 - це перцевий балончик, але він також має добру зупиняючу дію. Існує його аналог Терен-4М, який продається тільки в спеціалізованих магазинах тільки для правоохоронців. Тобто цивільним людям він не доступний. Ще тут є так званий дамський балончик, перцевий. Їх є великий вибір. Мені взагалі дивно, як вони опинилися у школярів, - каже Олександр Носенко.

Придбати газові балончики у вільному доступі можна з 18 років, розповідає продавець одного з магазинів зброї у Черкасах Юрій Гончаренко. Коштують вони від 70 до 120 гривень. Каже, особам, які не досягли повноліття газові балончики не продають.

Якщо батьки й купують такі засоби самозахисту, то повинні пояснювати дітям, як ними користуватися і яку небезпеку вони становлять.

- Зрозуміло, що батьки хочуть їх убезпечити. Але є проблема, що батьки не пояснюють, як ним користуватися. За це можна отримати й штраф або й кримінальну відповідальність отримати, - розповідає інспектор зв'язків з громадськістю Юлія Сліпченко.

Детальніше - у відео.

Нагадаємо, що 15 квітня 68 учнів Першої міської гімназії, де розпилили сльозогінний газ, госпіталізували до Черкаської дитячої обласної лікарні.

За словами Наталії Волчкової, сльозогінний газ подразнює верхні дихальні шляхи, спричиняє сухий кашель, болі, але стан цих школярів задовільний. За словами директора департаменту освіти та гуманітарної політики Сергія Воронова, по системі Електронної школи всім батькам надіслали повідомлення про ситуацію, частина батьків вже забрали своїх дітей. Навчальний процес в більшості класів триває. Ситуація повністю контрольована.

Читайте такожВ одному із дитсадків Черкас отруїлися діти.

Поділитись

Коментарі

Вгору