Черкащанам розповіли, чому треба встановлювати квартирні лічильники

09 серпня 2019, 21:02

Черкащанам розповіли, чому треба встановлювати квартирні лічильники

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов’язує КП «Черкасиводоканал» забезпечити оснащення будівель вузлами комерційного обліку холодної води, а споживачів – встановити квартирні лічильники. Зробити це необхідно до серпня 2020 року.

На виконання вимог зазначеного Закону України фахівці КП «Черкасиводоканал» розпочали процедуру оснащення будівель загальнобудинковими лічильниками та мають намір виконати увесь обсяг робіт протягом цього року.

Підприємством вже повідомлено про намір виконати роботи з монтажну вузлів комерційного обліку співвласників частини житлових будинків (перелік адрес тут). У листах зазначена вартість по кожному будинку індивідуально.

Після отримання такого повідомлення, на виконання вимог статті 3 Закону, абоненти протягом двох місяців повинні повідомити підприємству:

- або про згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих умовах;

- або про намір погодити відмінні умови встановлення вузла комерційного обліку від запропонованих;

- або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

У разі якщо співвласники не повідомили КП «Черкасиводоканал» у термін передбачений Законом про прийнятний для них варіант встановлення комерційного вузла обліку, монтаж буде виконаний підприємством на запропонованих ним умовах.

Якщо співвласники будівлі не дають згоди або створюють перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, підприємство буде вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, для встановлення та обслуговування загальнобудинкового лічильника.

Згідно з положеннями частини 6 статті 3 Закону витрати на встановлення комерційних вузлів обліку покладаються на власників (співвласників) усіх приміщень у будівлі. Вартість комплексу робіт на встановлення розраховується для кожної будівлі окремо.

При цьому споживачам слід розуміти, що під час встановлення загальнобудинквого лічильника на запропонованих умовах водоканалом, через відсутність вільних коштів, підприємством можуть бути використані позикові кошти банківських установ. Відповідно, розмір внеску напряму залежатиме від періоду його повернення. Зокрема, у разі відшкодування витрачених на облаштування коштів протягом двох років загальна сума внеску зменшиться майже на 30 відсотків порівняно із п’ятирічним терміном повернення коштів. А у випадку самостійного встановлення вузла комерційного обліку споживачам узагалі не доведеться сплачувати додаткові відсотки за користування кредитними коштами.

Реалізація Закону є важливою передумовою для забезпечення в державі обов'язкового 100% обліку  споживання. Завдяки цьому абоненти сплачуватимуть кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано, а не за міфічні кубометри води. Це дозволить не тільки об'єктивно здійснювати розрахунок послуг, які були спожиті споживачем, а й розпочати ефективний процес досягнення економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

За інформацією прес-служби КП "Черкасиводоканал"

Читайте також: “Ситуація критична”: черкаський водоканал може припинити водопостачання у будь-який момент.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору