Черкащанам роз’яснили, що насправді означає відміна кримінальної відповідальності за нетверезе водіння

04 липня 2020, 12:28

Правоохоронці наголошують: попри відміну кримінальної відповідальності залишається адміністративне покарання. Змінили законодавство для того, щоб поліцейські швидше могли опрацювати правопорушення.

Це зумовлено тим, що процедура документування кримінального проступку є процедурно складнішою та потребує більше часу в порівнянні з документуванням факту керування в нетверезому стані як адмінправопорушення.

У пресслужбі патрульної поліції зазначають, що в середньому на процедуру оформлення кримінального проступку поліцейські витрачали 6-8 годин. Натомість у випадку з адміністративною процедурою оформлення займає лише 2-3 години.

Адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп'яніння (ст. 130 КУпАП):
- за перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і 1 рік позбавлення права керування транспортним засобом;
-за повторне правопорушення протягом року — штраф 20400 гривень і 3 роки позбавлення права керування транспортним засобом;
-за третє і більше порушень протягом року — штраф 40800 гривень і 10 років позбавлення права керування транспортним засобом.

За 6 місяців 2020-го року поліцейські оформили вже 67 692 протоколи на водіїв за керування у стані сп'яніння.

Поділитись

Коментарі

Слава :

Поганому танцору завжди щось мішає так і нашим слугам правопорядку. Тепер і дальше можливо брати хабаря а що люди будуть більше гинути це вже не їх проблема

Вгору