Черкащанам порадили, які хімічні іграшки є безпечними для дітей

20 грудня 2020, 18:25

Через наближення новорічних свят дедалі більше батьків шукають серед іграшок щось незвичне. Нерідко свій вибір вони зупиняють на хімічних іграшках - ті задовольняють інтереси дітей, які люблять експериментувати та створювати щось власними руками. 

Хімічна іграшка -  це іграшка, яка призначена для безпосереднього поводження з хімічними речовинами та сумішами, призначена для певної вікової категорії і використовується під наглядом дорослих. 

Прикладами таких іграшок є:

- хімічні комплекти,

- набори для вирощування кристалів,

- мініатюрні майстерні для кераміки, емалювання або фотографії,

- подібні іграшки, під час використання яких відбувається хімічна реакція або аналогічна зміна речовини,

- пластилінові набори,

- набори для виготовлення лизунів (слаймів), 

- сквіши.

Фахівці наголошують: хімічні іграшки можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю дитини. І радять перед придбанням забавки звернути увагу на маркери, які свідчать про її якість і безпеку.  

Застереження в інструкції

Інструкції щодо користування іграшками, які містять небезпечні речовини або суміші, повинні мати попередження про небезпечний характер таких речовин або сумішей. Обов'язково вони повинні містити інформацію про надання першої допомоги у разі настання нещасного випадку в результаті використання іграшки.

Вікові обмеження

Хімічні іграшки повинні містити на своєму пакуванні попередження “Не призначено для дітей віком до ___ років. Використовувати під наглядом дорослої особи”.

Інформація про виробника

Виробники вказують на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу, а у разі, коли це не є можливим, - на її пакуванні або в документі, що супроводжує іграшку.

В адресі повинне зазначатися одне місце, за яким можна зв’язатися з виробником.

Виробник шляхом складення декларації про відповідність бере на себе відповідальність за відповідність іграшки.

Технічний регламент безпечності іграшок

Імпортери вводять в обіг лише ті іграшки, які відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2018 № 151. Перед введенням іграшки в обіг імпортери пересвідчуються у тому, що виробником застосовано відповідну процедуру оцінки відповідності, складено технічну документацію, на іграшку нанесено знак відповідності технічним регламентам, іграшка  супроводжується необхідними документами. 

Умови зберігання

Розповсюджувачі повинні створити належні умови для зберігання і транспортування іграшки відповідно до вимог щодо безпечності, установлених у Технічному регламенті.

Національний знак відповідності

Іграшки повинні розповсюджуватися на ринку з нанесеним в установленому порядку національним знаком відповідності.

За інформацією пресслужби Держпродспоживслужби у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору