Черкащанам нагадали, куди необхідно звертатися для оформлення субсидії

10 лютого 2023, 22:28

У 2023 році діють кілька способів подачі документів для оформлення і виплати субсидій від держави.

За даними департаменту соціальної політики, в місті Черкаси власники понад 30 тисяч домогосподарств отримують субсидії.

Існує кілька способів оформити субсидії:

  • особисто прийти Пенсійного фонду України, який з 1 грудня 2022 року оформляє і видає субсидії.
  • за допомогою порталу електронних послуг чи мобільного додатку Пенсійного фонду України.
  • передати документи у паперовому вигляді через уповноважених осіб територіальних громад (у сільській, селищній, міській раді), та ЦНАПи (центри надання адміністративних послуг). Заяви з документами приймають у паперовому вигляді.
  • зробити це онлайн через портал Дія http://bit.ly/3C3sWAx.

«Тим, кому зручніше подавати документи для призначення житлових субсидій та пільг через департамент соціальної політики, необхідно звернутися особисто в громадську приймальню департаменту, – говорить заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова. – Основні два документи для оформлення субсидії – це заява про призначення субсидії та декларація про доходи і витрати. Додатково можуть попросити: договір оренди житла, акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства тощо. Виплати призначають до того часу, поки не закінчиться опалювальний сезон (з 1 жовтня 2022 до 30 квітня 2023 року)».

В умовах воєнного стану обов’язковий попередній запис на прийом за телефонами: 71-01-94, 37-23-52 або 067-509-50-26, 093-296-54-58, 095-200-16-45.

Водночас субсидія не надається, якщо:

• загальна площа житла перевищує 130 кв. м для квартир та 230 кв. м – для приватних будинків (виняток – дитячі будинки сімейного типу);
• на депозиті у банку лежить більше 100 тис. грн;
• будь-хто із членів родини протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тис. грн (купівля землі, квартири, будинку, цінних паперів тощо);
• у власності є транспортний засіб, якому менше 5 років (крім мопеда і причепа).

Українцям, які незаконно оформили субсидію, доведеться повернути всю суму наданої допомоги. Якщо людина відмовляється добровільно повернути суму незаконно отриманої субсидії, то орган, який її призначив, може звернутись до суду з позовом про примусове стягнення коштів.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору