Черкащан попереджають: за підпали трави штрафуватимуть та ув’язнюватимуть

29 березня 2020, 12:26

Міністерство внутрішніх справ України вкотре нагадує жителям сіл і міст про те, що паліям загрожують покарання і у вигляді штрафів, і у вигляді позбавлення волі.

- Ми не знаємо, як ще пояснювати шкоду від випалювання землі! Ви не допомагаєте екосистемі, безглуздим вогнем ви її просто знищуєте, - зазначили у дописі правоохоронці.

Паліям трави нагадують: відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн. На посадових осіб – від 850 грн. до 1190 грн.

Більш жорсткі санкції передбачені за відповідні злочини Кримінальним кодексом України, зокрема:
Стаття 245. Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.
1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі строком від п'яти до десяти років.

Коментарі

Вгору