Черкащан безкоштовно перевіряли на цукровий діабет

18 листопада 2019, 18:03

Упродовж минулого тижня  в Черкасах тривала загальноміська акція з метою раннього виявлення і профілактики цукрового діабету. Організатором виступив департамент охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради за сприяння міських лікарень та поліклінік. 

Як розповіли  в КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я », в ці дні всіх пацієнтів медичних закладів запрошували в лабораторії для визначення глюкози крові, вимірювання артеріального тиску, консультацій лікарів - ендокринолога, хірурга, невропатолога та офтальмолога.

Загалом під час акції оглянули 5418 осіб, із них чоловіків – 1450, жінок – 2768, дітей – 1200. Було проведено 2100 аналізів. При цьому вперше виявили підвищення глюкози в крові у 80 осіб (всі направлені на консультації до фахівців). На диспансерний облік взяли 50 осіб, із них чоловіків - 16 , жінок - 34.

Цукровий діабет займає одне з перших місць у світі серед неінфекційних захворювань після серцево-судинних та онкологічних.
Лікарі наголошують, що така акція – ще один привід переглянути свій спосіб життя. Запобігти розвитку цукрового діабету допоможуть, приміром, прості заходи: раціональне харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок і регулярні профілактичні медичні огляди. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору