Черкащанин зібрав колекцію із 2 тисяч старовинних монет

13 жовтня 2015, 13:25

монети4Черкащанин, Сергій Бабак уже понад 10 років займається колекціонуванням монет. За цей час вдалось зібрати колекцію із близько 2000 старовинних та іноземних монет.

Монети2- Моє захоплення розпочалось ще в шкільні роки, - пригадує Сергій, - коли  я 12-річним хлопцем повертався додому і випадково знайшов на дорозі копійку. То була монета 1993 року.

Спочатку Сергій Бабак років 7 збирав лише іноземні монети. На той час їх було важко знайти. Весь час у когось вимінював, випрошував. Та, після того, як почав ходити в клуб нумізматів, де обмінюються досвідом та продають  монети, зрозумів, що ціна іноземних монет з роками не змінюється. А радянські і царські дорожчають з кожним днем. З того часу почав поповнювати колекцію радянськими монетами.

- Зараз у моїй колекції можна знайти і рідкісні монети, і дороговартісні, - розповідає Сергій. – Наприклад, найстаріша монета у колекції - це монета із зображенням імператора Антоніна Пійа, сотих років нашої ери. Проте, хоч це і найдавніша монета, але не найдорожча.

Як пояснив колекціонер, ціна монети залежить від кількості таких монет у світі, їхнього тиражу, різновиду, збереження. Чим краще збереглися всі деталі, поля, тим вища буде її вартість. Найдорожча монета колекціонера – рубль імператриці Анни, 1737 року. На неї Сергій відкладав цілий рік, мало не по півзарплати.

монети5- Є декілька рідкісних монет у колекції, - продовжує нумізмат. - Зокрема, 2 коп 1757 року з надписом на гурті монети. Ця монета вважається раритетом і її вартість у поціновувачів складає 200 доларів.

монети1 (1)За словами Сергія Бабака, є у нього і ще одна рідкісна монета. Вона була викарбувана до 300-річчя династії Романових. І відрізняється від інших монет того періоду форматом нанесення деталей (інший орел, немає позначення року випуску). На монеті зображений перший і останній імператор династії Романових (Михаїл Федорович та Микола ІІ), а з іншого боку орел російської імперії. Ця копійка вийшла тиражем у півтори мільйони і вважається рідкісною.

- У мене є ще одна мрія, - зізнається нумізмат, - сподіваюсь колись мені вдасться поповнити свою колекцію найдорожчою монетою України. Це срібник, відчеканений у 978 – 1015 роках. Його ціна приблизно 30 тис грн.

Хлопець багато вільного часу віддає своєму хобі, читає літературу, ходить на зустріч із іншими нумізматами, і завжди готовий поділитись секретами монет з бажаючими.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору