Черкащанин у власній квартирі ледве не застрелив державного виконавця

07 лютого 2014, 15:44

Пістолетом біля скроні державного виконавця вирішив з’ясувати стосунки власник квартири №2, – переобладнаної у перукарню сумнозвісного будинку по вул. Гагаріна, 45, Дмитро Смик. Так – той відреагував на законні дії працівників Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції щодо опису та вилучення його майна за накопиченні борги.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

Лиш дивом та професійними діями присутніх на той момент у квартирі дільничних інспекторів вдалось оминути трагічних наслідків. Оперативно зреагувавши на агресивну поведінку власника цієї квартири, правоохоронці відвернули лихо – зброя в його руках була знешкоджена, а сам порушник – зафіксований до приїзду наряду міліції.

Про цю неприємну ситуацію розповіла безпосередній учасник тих подій – начальник Центрального відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції Алексина Гайдар: 

– Щодо Смика Дмитра Володимировича у нас на виконанні перебуває зведене виконавче впровадження. А саме: про стягнення з нього коштів на користь Пенсійного фонду та держави (які той не сплачував, ведучи комерційну діяльність). А також про витребування із одноосібного володіння підвального приміщення під’їзду №1 житлового будинку по вул. Гагаріна, 45, яке той зайняв самовільно, обладнавши там баню та об’єднавши з приміщенням квартири, де розмістив перукарню, – говорить Алексина Володимирівна.

За її словами, спершу власник поводив себе відносно спокійно: вислухав державних виконавців, які детально проінформували його про дії, які будуть виконані щодо опису та вилучення майна на погашення боргів. А також щодо заміни замку на дверях до підвального приміщення (з боку вулиці) та заварювання проходу з квартири до підвалу, яке самовільно прорубав власник.

– Проте, щойно ми приступили до виконання наших безпосередніх обов’язків з опису майна, Дмитро Смик почав діяти вкрай агресивно: із застосування нецензурної лексики та погроз, які згодом реалізував на практиці. Зокрема, дістав із шафи пістолет та направив у бік державних виконавців та дільничних інспекторів. За мить – вхопив та міцно стиснув шию мого підлеглого державного виконавця, приставивши до його скроні небезпечну зброю та погрожуючи, що «рознесе йому голову». Не знаю, чим мотивував свої дії власник цієї квартири, та наступної секунди він вистелив у стелю. Того ж моменту зреагували присутні з нами дільничні інспектори, які відразу ж його обеззброїли та міцно скрутили. Після – порушника передали наряду міліції, яка негайно приїхала на виклик, – пригадує страшні події, які трапились з нею та її підлеглими, Алексина Гайдар.

А от як повідомила перший заступник директора департаменту-начальник управління житлово-комунального господарства Черкаської міської ради Алла Грохольська, завдяки діям Дмитра Смика, будинок по вул. Гагаріна, 45 (де створено ОСББ) став справжньою «знаменитістю» у Черкасах. Оскільки через його неправомірні дії з переобладнання квартири на першому поверсі будинку та підвалу у перукарню та сауну відбулась деформація торцевої стіни та склалась небезпечна ситуація для мешканців цієї багатоповерхівки.

– Відповідно до висновків, наданих ПрАТ «Черкасицивільпромпроект», однією з причин виникнення деформації торцевої стіни є негативний вплив при переобладнанні Смиком Д.В. квартири №2 під перукарню з пробиванням прорізів без підсилення в чотирьох несучих конструкціях та використання технічного підвалу будинку не за призначенням, влаштування там сауни та солярію, – інформує Алла Олександрівна.

А також пояснює, що з метою недопущення руйнації будинку та можливості продовження робіт з посилення несучих конструкцій першого під’їзду будинку №45 по вул. Гагаріна необхідно виконати примусові дії з виселення Смика Д.В. із самовільно зайнятого ним підвального приміщення.

– Донині ж власник перешкоджав у виконанні згаданих робіт. Тим самим – стримував додаткове інструментальне обстеження будівлі, включаючи підвальне приміщення та наступне посилення несучих конструкцій, невиконання яких може призвести до непередбачувальних наслідків, – зауважує Алла Грохольська.

Тому, того ж дня були виконані роботи із закриття входу з квартири (де обладнана перукарня) до підвалу. А також замінено замок на дверях у підвальне приміщення із зовнішнього боку вулиці, який було віддано голові ОСББ цього будинку.

– Відзначу, що власник цієї квартири непогано влаштувався: самовільно зайняв підвальне приміщення загальною площею близько двохсот квадратних метрів, облаштувавши там справжню жилу територію. Можна навіть так сказати, - ще одну квартиру. Адже там було все: від спальних кімнат до санвузла і навіть власна сауна, – наголосила Алла Олександрівна.

Голова ОСББ по вул. Гагаріна, 55 Тамара Первунінська розповіла, що через їх недобросовісного сусіда донині вони не мали змогу провести належним чином будівельні роботи з укріплення будинку. Адже той не пускав фахівців у підвал (який разом з квартирою примикає до торцевої стіни, де відбулась деформація).

За сприянням Черкаської міської ради був виготовлений проект на виконання робіт з укріплення будинку, які частково вдалось реалізувати.

На часі (коли є доступ до приміщення підвалу) – виконання решти робіт. Тому Тамара Михайлівна запрошує до співпраці будівельні організації, які мають відповідну техніку та фахівців для виконання відповідних робіт з укріплення будинку.

А от щодо власника горезвісної квартири Дмитра Смика: після вчинення ним агресивних дій із застосуванням зброї – правоохоронці взяли його під варту. Зараз він утримується у Придніпровському РВ УМВС України в Черкаській області. За відповідним фактом порушена кримінальна справа та ведеться слідство.

Поділитись

Коментарі

Вгору