Черкащанин створює з овочів музичні інструменти (відео)

13 лютого 2018, 12:08

Артур Жуковський захоплюється музикою з дитинства. Нині йому подобається ірландський, етнічний та ф'южн стилі. Чоловік грає на п’ятдесяти різних інструментах, більшість із них він виготовляє самостійно. Матеріалом для створення музичного інструменту може бути будь-який підручний предмет: сантехніка, меблі чи посуд. Головне – розуміти базові принципи отримання звуку, пише in.ck.ua.

Артур розповідає, що постійно шукає музику навколо себе, тому майже весь домашній посуд використовується не за призначенням, а виконує роль інструменту. Декілька місяців тому про музиканта заговорила вся Україна, адже Артур презентував публіці інструменти з овочів.

У моєї подруги є студія елементарного музикування, де практикують різні інтерактивні концерти. Одного разу вона звернулася до мене, щоб я придумав щось цікаве. Колись давно я бачив, як виготовляють кларнет із моркви, тож подумав, чого б не спробувати й собі проекспериментувати з овочами.

Я вперше робив інструменти з овочів у день концерту і вперше на них грав. Це була справжня авантюра. У глядачів спочатку була дуже цікава реакція, я помічав на обличчях характерний скепсис. Але, коли почав грати, помітив приємне здивування. Інструменти з овочів звучать не гірше за професійні, незвично та унікально.

Їстівні музичні інструменти можна зробити не з усіх овочів, підійдуть лише тверді елементи: редька, морква, капуста, гарбуз і перець. З моркви, наприклад, можна зробити пан-флейту, звичайну флейту та сопілку. З редьки вдасться змайструвати прототип кларнету, отримуємо специфічне звучання, щось схоже на дудук. Капуста стане цікавою альтернативою барабану. З гарбуза можна зробити традиційний африканський інструмент – уду, буде цікавий звук, схожий на саму назву.

А ось музичний інструмент з перцю – таке собі ноу-хау Артура, адже його прототипу не існує. Процес виготовлення таких їстівних інструментів різний, адже кожен із них має свою структуру й форму, тому майстрування може тривати від десяти хвилин до трьох годин. Єдиний мінус – вони швидко псуються, тож використовуються тільки раз.

Завдяки цікавому музичному нововведенню Артура запрошують на концерти та майстер-класи по всій Україні. Сам музикант не вважає це серйозним заняттям - лише цікавим хобі й заохоченням дітей їсти овочі.

Вгору