Черкащанин придумав додаток для вивчення іншомовних слів

21 грудня 2017, 08:10

Черкащанин, ІТ-підприємець Микола Макуха придумав мобільний додаток для вивчення іншомовних слів. Сьогодні додаток «лінгвоскрін» після незначних технічних змін проходить апробацію та є доступним для всіх користувачів інтернету, пише "Прочерк".

Як розповів « Микола Макуха, ідея вивчати іноземні мови, просто розблоковуючи смартфон, прийшла до нього на одній з конференцій, де він побував.

– Доповідач тоді зазначив, що людина розблоковує екран телефону більше 100 разів. І я вирішив це використати. І якщо ви сотню разів за день робите незрозумілий рух, то чому цей рух не поєднати з якоюсь корисною вправою? – зауважує Микола Макуха.

Загалом у додатку 5 мов (англійська, російська, українська, німецька, французька), вони утворюють 20 пар. В кожному словнику – 3 тисячі найуживаніших слів, вони розділені на 44 тематичні розділи.

Микола розробив програму, відштовхуючись від методики інтервального повторювання.

– Ви запам’ятовуєте певну інформацію, але потім мозок її чистить. Через певний час знову щось запам’ятовуєте і вже надовше. Декілька циклів повторення і можна запам’ятати слово на все життя. Щоб реалізувати проект, я знайшов класного програміста – черкащанина Тараса Шевченка. Також залучали дизайнера, також консультувалися з львівським бюро перекладів,– розповів Микола Макуха.

Як повідомив розробник, навесні вони вже мали три тисячі користувачів, та потім виникли технічні виклики, які довелося долати.

– Нині розпочався новий етап тестування. Ми ввели у програму звукове озвучування мов. Щодо користі від програми, то скажу, що насамперед робив її для себе, бо й сам хотів досконаліше знати мову. Але маємо також у програмі невеликий рекламний банер від гугл. Сподіваюся, він людям не заважатиме. Це плата за безкоштовне звантаження. Але є і платне завантажування. Там реклами немає, – роз’яснив Микола Макуха.

Всього, як стверджує Микола, для вивчення мови потрібно п’ять навиків: знати алфавіт, звуки, а також навчитися читати, говорити і писати. І скільки б ми не вчили мови, набору слів завжди не вистачає. Саме розширити словниковий запас і допомагає «лінгвоскрін».

Завантажити програму можна за посиланням ТУТ.

Розробник просить писати йому відгуки та зауваження, щоб зробити програму кращою і доступнішою для широкого загалу.

У планах розробників створення інструменту для викладачів та репетиторів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору