Черкащанин організував мережу кіберзлочинців, які зламували банківські рахунки європейців

18 грудня 2014, 11:20

imagesНа території Королівства Бельгії зловмисники, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, скоювали крадіжки грошових коштів клієнтів банківських установ. Злочинні дії відбувалися шляхом злому їх акаунтів. Організатором мережі був черкащанин, повідомили в прес-службі УМВС України.

З 1 липня 2011 року за допомогою банківських троянів, а також використовуючи підроблені веб-сайти банківських установ (фішингові сайти), зловмисники отримували реквізити доступу (логіни/паролі) до банківських рахунків потерпілих.

Потім вони переводили кошти потерпілих на рахунки, відкриті в різних країнах Євросоюзу (так звані рахунки "грошових мулів" 1-го рівня).

На наступному етапі, гроші з країн Євросоюзу, з використанням систем міжнародних грошових переказів, а також електронних платіжних систем перераховувалися на адресу громадян України - "грошових мулів" 2-го рівня.

У ході розслідування правоохоронці встановили, що на території України, організатором розгалуженої мережі мулів був житель Черкас. Він створив нелегальну компанії з обміну електронних грошей.

За кілька років існування, а також завдяки значним фінансовим потокам (так, за попередніми даними, протягом двох останніх років з фігуранта та його спільників в Україні надійшло понад 1,5 мільйона доларів США) спільнота стала однією з найбільших на території України. Крім цього, зловмисник почав відкривати нові філії в інших регіонах України, з метою розгалуження незаконної мережі.

У ході реалізації матеріалів кримінального провадження, в період з 1 по 6 грудня, проведено український етап міжнародної спецоперації. Заходи були організовані Управлінням по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України та пройшли за участю правоохоронців Бельгії, Європолу, а також прокуратури Черкаської області та міста Черкас.

Було проведено 5 санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання головного фігуранта, а також його спільників. Також проведені допити осіб, які притягувалися до незаконних фінансових операцій. Правоохоронці вилучили 20 одиниць комп'ютерної техніки та мережевого обладнання, більше 12 одиниць носіїв інформації, грошові кошти, банківські картки, документи, підроблений паспорт громадянина Румунії на ім'я головного фігуранта та інші речові докази.

Поділитись

Коментарі

Вгору