Черкащани зібрали підписи за побудову крематорію

19 грудня 2017, 08:47

Електронна петиція про побудову крематорію в Черкасах набрала необхідну кількість голосів. Тепер цю пропозицію розглянуть за засіданні міськради, пише zmi.ck.ua.

"Згідно із Законом України "Про поховання та похоронну справу" людина має право сама визначати спосіб захоронення свого тіла після смерті. Побудова крематорію в Черкасах забезпечить реалізацію цього права для черкасців", - зазначила автор петиції Анастасія Брус.

Також автор петиції серед переваг кремації зазначила економію землі, екологічність, дешевизну процедури, відсутністю потреби догляду за могилою, меншу травматичність для психіки родичів покійного.

Три чверті країн світу не лише дозволяють, а й надають перевагу кремації. Відсоток кремацій по відношенню до захоронення померлих значно переважає не лише в країнах, де це обумовлено релігійними поглядами, а й в таких країнах, як Велика Британія (70% померлих), Швеція (80% померлих). У Західній Європі за останніми даними налічується: у Великій Британії – 356 крематоріїв, в Італії – 206, в Чехії – 80, у Франції - 70 (фактично в кожному великому місті). В Україні ж всього три крематорія.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору