Черкащани удома розводять рідкісних котів, тримають павуків і равликів

04 квітня 2016, 23:46

kittens_wallpaper-1280x720-600x338

Україна потрапила на другу сходинку рейтингу країн із найбільшою кількістю котів на кожного жителя країни. Згідно зі списком сайту Worldatlas.com, Україна посіла дев’яте місце у десятці держав із найбільшою популяцією котів –  у нас їх нарахували 7,5 мільйона. Очолили рейтинг США із 76,5 млн. Серед перших десяти країн також Китай (53 млн), РФ (12,75 млн), Бразилія (12,5 млн), Франція (9,5 млн), Італія (9,5 млн), велика Британія (7,75 млн), Німеччина (7,75 млн) і Японія (7,25 млн).

Натомість українські активісти з організації Visuals вирішили зіставити дані щодо кількості населення в країні і чотирилапих улюбленців. За результатами, Україна стала другою серед “котофілів” – на сто українців у нашій країні припадає 17 котів. Обійти Україну вдалося лише США, де на 100 американців припадає 24 домашніх улюбленці.

Як живеться вусатим і хвостатим на Черкащині, і чи справді всіх домашніх улюбленців “порахували”, інформує Дзвін.

“Я як зоозахисник не маю жодної уяви, як рахувалася ця статистика”, – каже активістка товариства “Друг” Леся Матвєєва.

“В Україні реєстр травин ведеться лише за бажанням власника. В той час як в Європі  є обов’язковим і примусовим. І ведеться за допомогою мікрочіпів, що вживлюються під шкіру. Вважаю що в нас теж так має бути. Бо це і захист тварини, наприклад на той випадок якщо кіт чи пес загубляться. І в той же час, якщо собака наприклад когось покусає, власника зможуть притягнути до відповідальності.”

За словами Матвєєвої, за останні півроку до притулку в Черкасах потрапило багато колишніх домашніх котів та собак. При цьому екзотичні тварини трапляються рідко. Із собак підкидають ротвейлерів, вівчарок, тер’єрів. Зазвичай це або старі, хворі тварини. Або навпаки молоденькі, які купувались “щоб погратись”. Також часто підкидають до притулку поранених птахів.

Вставити мікрочіп домашньому улюбленцеві не є дорогою послугою. У Черкаській ветклініці “Сіріус” ціна послуги – 250 гривень.

“Номер мікрочіпу вноситься до міжнародної електронної бази даних. Зазвичай таку послугу замовляють коли вивозять тварину за кордон, або ж для дороговартісних породистих тварин”, – кажуть ветеринари.

На жаль, обласна ветеринарна служба відмовилась спілкуватися з журналістами про облік тварин, “засекретивши” цю інформацію, хоч облік – це їхній прямий обов’язок.

Проте провівши невеличке опитування легко переконатися, що і справді коти тримають впевнену першість серед домашніх улюбленців на Черкащині.

Найдорожчим котом, якого можна придбати в Черкасах є сервал (дикий африканський кіт), такий домашній улюбленець обійдеться в середньому у вісім тисяч євро.

Черкащанка Ірина Мерзленко  має таких “котиків” вдома.

“Сподобались ці тварини характером. Легко дресируються, розумні та віддані як собаки. Не кусаються, сплять з нами в ліжку. ” – каже Ірина.

З 2011 року професійно займається розведенням сервалів, проте за її словами в Україні їх купують вкрай рідко, відлякує ціна.

Окрім котів побачити в домівках черкащан можна і іншу екзотику.

Знана черкаська журналістка Тетяна Єщенко тримає вдома павуків-птахоїдів.

“Ще у 2009 році дізналася що в зоопарку народилися павучата і їх можна придбати. Взяли двох. Позаминулого року ще двох. Тож наразі має четверо “домашніх улюбленців”. За ними цікаво спостерігати як вони харчуюються. А також навчились вгадувати по їхній поведінці, коли буде дощ чи сніг.”

Великими равликами-ахатинами вже також нікого не здивуєш. Таких тримає вдома черкащанка Антоніна Білик.

“Ідеальна тварина для самотніх людей. Наприклад їду у відрядження чи десь відпочивати, кидаю до акваріума шматок огірка, буряка і можу тиждень не хвилюватися. Також кажуть, що вони корисні для шкіри, мені наприклад подобається, як вони повзають по обличчю”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору