Черкащани таки заспівали в Італії гімн Майдану

20 жовтня 2014, 11:36

1

Україну почули та гідно оцінили в Італії. Вже втретє Хор студентів Черкаського музучилища вразив Європу. Незважаючи на тривалу епопею зі збором коштів на поїздку та проблеми з видачею віз, черкащанам таки вдалося потрапити на Міжнародний хоровий конкурс в м. Ріміні та ще й вибороти призові місця, інформує Черкаський край.

Хор студентів брав участь у двох номінаціях: класика і фольклор. У кожній номінації брали участь по 15 колективів з усього світу. Важливо, що черкаський хор студентів був єдиним представником з України!

– Учасники конкурсу мали дуже високий рівень підготовки, – говорить Наталія Шмараєва-Гожа, керівник Хору студентів естрадного відділення Черкаського музичного училища ім. С.Гулака-Артемовського. – Але ми були вражені і професіоналізмом інших конкурсантів. Це були знані хорові колективи з усього світу. Тому ми не гаяли ні хвилини – навіть там, в Італії, продовжували репетиції з ранку до самої ночі, “шліфували” номери, щоб під час конкурсних виступів бути на висоті.

За результатами конкурсу хор увійшов в трійку призерів у своїх номінаціях і отримав два «Срібла». Судді відмітили професіоналізм, майстерність колективу, драматургію та артистизм. Також хор отримав запрошення на престижні хорові конкурси в інших європейських країнах.

– Для нас було важливим не тільки достойно виступити, а й передати через пісню всю нашу біль і переживання за рідну країну, – говорить Юлія Свірідова, артистка та адміністратор хору. – Під час позаконкурсного концерту ми оголосили, що наш виступ присвячений усім героям України, які віддали своє життя за Україну і зараз захищає нас. Коли залунала пісня «Гей, пливе Кача…» – в залі була повна тиша. Енергетично це було дуже сильне співпереживання. Відчувалось, що люди розуміли наш біль і нашу трагедію.

У рамках поїздки черкащани відвідали Венецію, Ріміні, Сан Марино, Рим, Ватикан та Флоренцію. Студенти співали на площах міст, почули багато слів підтримки. Це була перша поїздка колективу до Італії, яка була б неможливою без підтримки благодійників. Кошти збирали майже три місяці, долучалися небайдужі з усієї України і навіть із-за кордону.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору