Черкащани разом з усім католицьким світом готуються до святкування Різдва (відео)

23 грудня 2017, 19:18

Оплаток, омела та віншування. Черкащани разом із усім католицьким світом готуються до святкування Різдва. За цьогорічним рішенням нардепів цей день – офіційно державне свято і вихідний. Мовляв, перехід на святкування Різдва за більш новим і точним григоріанським календарем – "ознака європейськості". Як різдвують черкащани, дізнавалася ВІККА.

До домівки пані Софії цього дня сходиться вся родина. Спочатку за столом запалюють свічку, потому – сідають за стіл і обов’язково лунає промова.

Жінка каже, що неважливо, коли святкувати, адже віншують не день, а саму подію. Бо ж чимало католицьких традицій співпадають із православними.

А от онука пані Софії православна. Тому щороку святкує не одне Різдво.

- На католицьке Різдво ми їдемо до однієї бабусі, а на православне – до іншої, - розповідає Наталія Малижева.

Черкасці сприймають тільки за позитив вихідний день наприкінці грудня. Раніше, мовляв, було складно поєднувати робочий будень зі святом.

- За католицькою традицією накривали стіл і святкували. А тепер це вже буде офіційно і радості буде більше, - кажуть містяни.

Настоятель римсько-католицької церкви наголошує – суттєвих різниць у святкуванні Різдва католиків і православних немає.

Церковники переконані, що визнання католицького Різдва на законодавчому рівні сприятиме об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами у межах міста, країни та світу загалом.

Детальніше - в сюжеті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору