Черкащани платитимуть податки за дитячі новорічні подарунки дорожчі за 609 грн

18 грудня 2014, 14:22

1

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома роботодавців, що дитячі новорічні подарунки вартістю не більше 609 грн. не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, а також не є базою нарахування єдиного соціального внеску у разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця.

Відповідно до норм Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. У 2014 році така сума становить 609,00 грн.(1218 грн.*50%).

Цьогорічні подарунки вартістю не більше 609 грн., відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу “160”. Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, яка надається платнику податків, перевищує 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% та/або 17% та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Також, відповідно до норм діючого законодавства, вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного соціального внеску.

Поділитись

Коментарі

Вгору