Черкащани отримають у свої поштові скриньки спеціальний лист

31 березня 2015, 18:05

комуналка

Черкащанам пропонують рятуватися від тарифного здорожчання субсидіями. Відзавтра в Україні підвищується вартість електроенергії, гарячої води й опалення. На часі – й інші послуги. Водночас уряд спростив порядок отримання субсидій. Їх, за підрахунками фахівців, потребуватимуть уже 77% населення, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Уже найближчими днями черкащани отримають у свої поштові скриньки спеціальний лист. У ньому будуть два документи – заява та декларація. Саме на їхній підставі віднині призначатимуть субсидії. Заповнені документи можна надіслати до місцевого управління соцзахисту теж по пошті. Достовірність даних у заяві та декларації органи соціального захисту перевірятимуть вже після призначення субсидії. Як заявник вказав неправду – поверне надмір нараховану субсидію в подвійному розмірі.

– Також скасовані всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються по субсидію, – розповідає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Крім разової покупки на понад 50 тис. грн (цю інформацію надаватимуть у Фіскальній службі). А саму субсидію тепер призначатимуть на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. Причому не треба буде звертатися для призначення субсидії на новий період – це все відбуватиметься автоматично.

Субсидію відтепер можуть отримати і квартировинаймачі, які мають відповідний договір. Навіть якщо не зареєстровані в помешканні, але оплачують комунальні послуги. Як наголошує очільник області, ще є певні формальності, які потребують уточнення. У Черкаській ОДА вже звернулися по роз’яснення до Мінсоцполітики. Також тут очікують потрібне програмне забезпечення.

– Наше найголовніше завдання – провести роз’яснювальну роботу, – наголошує Юрій Ткаченко. – Відповідні доручення я дав керівникам районів.

Поділитись

Коментарі

Вгору